sobota, 23 wrzesień 2023, 02:13

Strona główna » WYDARZENIA » kultura i sztuka » Kończymy rok akademicki z Karawaną Kultury
Kończymy rok akademicki z Karawaną Kultury

Kończymy rok akademicki z Karawaną Kultury

poniedziałek, 19 czerwca 2017, 11:17 Kategoria: kultura i sztuka, REGION

Kończy się rok akademicki w szkołach, instytucje kultury w tym czasie kończą rok artystyczny podsumowując osiągnięcia w nauce gry na instrumentach, prezentując nowy repertuar wokalistów i prace plastyczne. Czerwcowa edycja Karawany Kultury (Artistic Summer) też się dostosowała do terminu. Na wyspie Wolin swój dorobek artystyczny pokażą wokaliści, instrumentaliści i plastycy z Rosji, Niemiec, Białorusi, Estonii, Holandii i Polski. Tradycyjnie w programie nie zabraknie warsztatów z elementami prezentacji scenicznej (Tomek Kubik, Ośrodek Kultury Gminy Wolin), wspólnego zajęcia integracyjnego dla wokalistów i instrumentalistów (Valerii Burianienko, Kamieński Dom Kultury), warsztatów plastycznych (Hanna Tropina, Magische Kunstschule bei Anna).

Uczestnicy będą mogli zapoznać się z walorami przyrodniczymi i dziedzictwem kulturowym danego rejonu – spędzą czas wolny na plaży, dowiedzą się czy Międzywodzie faktycznie leży między brzegiem Bałtyku a Zalewem Kamieńskim czemu zawdzięcza obecną nazwę (do 1945 roku nazywała się Heidebrink).  Czeka na uczestników wspólny spacer po Międzyzdrojach, zdjęcia na słynnej alei Gwiazd, park Chopina, jedno z najdłuższych molo w Europie, pomniki Krzysztofa Kolbergera, Gustawa Holoubka i Jana Machulskiego oraz wejście na punkt widokowy Kaczwej Góry skąd można podziwiać panoramę Zatoki Pomorskiej oraz Mierzei Przytorskiej wraz z widocznymi zabudowaniami portowymi Świnoujścia i niemieckimi „kurortami cesarskimi”: Alhbeck, Heringsdorf i Bansin (Niemcy).

Wejście na Kawczą Górę to nie jedyny wstęp do Wolińskiego Parku Narodowego. Współorganizatorem czerwcowej edycji Karwany Kultury jest Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie, gdzie się odbędą przesłuchania konkursowe oraz konkurs rysunku. Dzięki wieloletniej współpracy z Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin uczestnicy zaproszeni do udziału w corocznej imprezie „Dni Wolina” (24.06, godz. 17:00 – 18:00).

Ścisła współpraca z Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie daje uczestnikom możliwość poznać historię regionu i miasta przez bogatą ekspozycję. Uwieńczeniem integracji wydarzeń będzie Koncert Uniwersytecki  w Kolegiacie św. Mikołaja w Wolinie (25.06, godz. 19:30), podczas którego uczestnicy usłyszą wspaniały program muzyki poważnej: Chór Uniwersytetu Szczecińskiego, Paul Esswood, Capella Thoruniensis, Tadeusz Buczkowski (przygotowanie chóru), Bogdan Narloch (organy).

 

Fundacja Benefis, Wolin

Foto Organizator

Kończymy rok akademicki z Karawaną Kultury Reviewed by on . Kończy się rok akademicki w szkołach, instytucje kultury w tym czasie kończą rok artystyczny podsumowując osiągnięcia w nauce gry na instrumentach, prezentując Kończy się rok akademicki w szkołach, instytucje kultury w tym czasie kończą rok artystyczny podsumowując osiągnięcia w nauce gry na instrumentach, prezentując Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top