sobota, 25 marzec 2023, 07:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Kolejne Grand Prix Karawany Kultury dla Białorusi

Kolejne Grand Prix Karawany Kultury dla Białorusi

niedziela, 06 sierpnia 2017, 17:17 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Dzień konkursowy ostatniej letniej edycji KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) już za nami. 5 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach uczestnicy z Polski, Białorusi i Łotwy dali z siebie wszystko walcząc o nagrody w nominacjach teatr, wokal i taniec. Polskę reprezentowali: Wiktoria Kiełbasa (Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Golczewie, instruktor – Maja Koterba), Katarzyna Stryczek (Kamieński Dom Kultury, Kamień Pomorski, instruktor – Valerii Burianenko), Agnieszka Szaforz (MDK Międzyzdroje, instruktor – Inna Żołudiewa), Izabela Wnorowska, Weronika Markiewicz (MDK w Świnoujściu, instruktor – Marina Nikoriuk).

Prześliczne stroje, uśmiechnięte buzie, uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych przestawili przed jurorami i publicznością bardzo rozmaity repertuar – wokal estradowy i jazzowy, taniec wschodu i hip-hop, taniec ludowy i taniec dziecięcy. Po przesłuchaniach nieduża przerwa dla jurorów na podjęcie decyzji i … kolejne Grand Prix jedzie na Białoruś z Duetem „Uśmiech” (Fedzin Mikhail 8 lat & Paloika Nadzeya 6 lat). Dzieci są ze Studio estradowego „Śpiewaj ze mną” z Mińska (Pedagog – Volkava Natallia). Gratulujemy zwycięzcom konkursu!

KARAWANA KULTURY to projekt wymiany kulturowej, który łączy rozmaite imprezy i przeróżnych uczestników. Projekt startował 13 lat temu. Od roku 2015 głównym organizatorem jest Fundacja Benefis z Wolina. Letnia edycja KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) odbywa się w ścisłej współpracy z Międzynarodowym Domem Kultury w Międzyzdrojach, Gminą Wolin oraz Ośrodkiem Kultury Gminy Wolin, Muzeum Regionalnym im. Andrzeja Kaubego w Wolinie, XXIII Festiwalem Słowian i Wikingów w Wolinie.

 

Kolejne Grand Prix Karawany Kultury dla Białorusi Reviewed by on . Dzień konkursowy ostatniej letniej edycji KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) już za nami. 5 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Między Dzień konkursowy ostatniej letniej edycji KARAWANY KULTURY 2017 (Jomsy Games of Culture Caravan) już za nami. 5 sierpnia w Międzynarodowym Domu Kultury w Między Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top