czwartek, 30 czerwiec 2022, 16:13

Strona główna » WYDARZENIA » kultura i sztuka » Pyrzyce zgarnęli Grand Prix Karawany Kultury
Pyrzyce zgarnęli Grand Prix Karawany Kultury

Pyrzyce zgarnęli Grand Prix Karawany Kultury

wtorek, 27 lutego 2018, 15:55 Kategoria: kultura i sztuka, REGION

24 lutego odbyła się kolejna edycja Karawany Kultury (Music Islands of Culture Caravan) podczas której w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach wystąpiły zespoły i soliści z Kazachstanu, Białorusi, Ukrainy i Polski. Polskę reprezentowali podopieczni szkół muzycznych i innych placówek z Dziwnowa, Świnoujścia, Szczecina, Pyrzyc, Gryfic, Kamienia Pomorskiego, Goleniowa i Nowogardu.Podczas przesłuchań konkursowych uczestnicy w różnym wieku przedstawili swoje umiejętności w nominacjach taniec, wokal, folklor, teatr, muzyka instrumentalna.

Instrumentaliści pokazali się jako orkiestra, duety oraz soliści wykonując utwory na fortepianie, saksofonie, wiolonczeli, flecie oraz instrumentach ludowych dombrze i kobyzie, na których zagrali soliści z Kazachstanu. Jury odnotowało bardzo wysoki poziom wielu uczestników a Grand Prix przyznany został orkiestrze THE YOUNG TIMERS (Pyrzycka Szkoła Muzyczna I st. w Pyrzycach, pedagog – Joanna Kraszewska-Myca).

W imieniu organizatorów podziękowania i kwiaty dla pedagogów i instruktorów wręczył dyrektor Międzynarodowego Domu Kultury w Międzyzdrojach – Artur Duszyński, który od lat jest współorganizatorem międzynarodowego projektu Karawana Kultury. Oprócz podziękowań pedagodzy i instruktorzy otrzymali książkę pod tytułem Międzyzdrojskie inspiracje prezentującą twórczość artystyczną mieszkańców gminy, wydaną przez gminę Międzyzdroje w lutym 2018. Kolejna edycja Karawany Kultury (Amber Stars and Dance Islands Open of Culture Caravan) już 24 marca. Międzyzdroje przywita uczestników między innymi z Malty, Rosji, Niemiec, Malezji.

Fundacja Benefis, Irina Lebedinskaya

Foto Robert Tomasz Zięba

 

Pyrzyce zgarnęli Grand Prix Karawany Kultury Reviewed by on . 24 lutego odbyła się kolejna edycja Karawany Kultury (Music Islands of Culture Caravan) podczas której w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach wystąpiły 24 lutego odbyła się kolejna edycja Karawany Kultury (Music Islands of Culture Caravan) podczas której w Międzynarodowym Domu Kultury w Międzyzdrojach wystąpiły Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top