niedziela, 4 czerwiec 2023, 07:30

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów w Gminie Międzyzdroje

Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów w Gminie Międzyzdroje

niedziela, 11 listopada 2018, 09:23 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

7 listopada 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się „Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów”. Zanim przystąpiliśmy do pracy, Dyrektor Biblioteki Andżelika Gałecka, wyjaśniła co to jest kotylion, a właściwie kokarda narodowa. Dzieci wiedziały, że tegoroczne obchody 11 listopada są szczególne, ponieważ w tym roku przypada 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy warsztatów stworzyli piękne kokardy narodowe z białych i czerwonych wstążek oznaczające białego orła na czerwonym tle. Powstało wiele kotylionów, które dzieci i dorośli będą dumnie nosić podczas obchodów 11 listopada oraz obdarują nimi najbliższych.

Organizatorami warsztatów byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach, Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wapnicy. Część materiałów plastycznych na warsztaty w bibliotece zakupił Ośrodek Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2018 r. na działania profilaktyczno-rozwojowe dla dzieci i młodzieży realizowane przy bibliotece w Międzyzdrojach. Warsztaty w Wapnicy zrealizowano w ramach projektu „Klubik Rodzinny – Od Juniora Do Seniora” dofinansowanego ze środków gminy Międzyzdroje. Realizatorem projektu jest Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”.

Już dziś zapraszamy na kolejne rodzinne warsztaty plastyczne, które odbędą się grudniu 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy. Tym razem będziemy dekorować pierniczki oraz robić świąteczne postacie z koralików HAMA. Jak zawsze będzie dobra zabawa!

 

Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów w Gminie Międzyzdroje Reviewed by on . 7 listopada 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się „Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów”. 7 listopada 2018 r. w Bibliotece w Międzyzdrojach i 8 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Wapnicy odbyły się „Rodzinne Warsztaty Robienia Kotylionów”. Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top