sobota, 25 marzec 2023, 08:36

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Międzyzdroje zapraszają na koncert Karawany Kultury23.02.2019
Międzyzdroje zapraszają na koncert Karawany Kultury23.02.2019

Międzyzdroje zapraszają na koncert Karawany Kultury23.02.2019

sobota, 16 lutego 2019, 22:10 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, Gmina Wolin, kultura i sztuka

Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach i Fundacja Benefis zapraszają na koncert kolejnej edycji Karawany Kultury – Music Islands Open. Koncert odbędzie się w sobotę 23.02.2019.     W tym otwartym dla publiczności międzynarodowym przeglądzie wezmą udział soliści i zespoły z Estonii, Francji, Rosji, Niemiec i Polski. O godz. 14:00 koncert rozpocznie chór dziecięcy z Rosji, ze szkoły muzycznej nr 19 miasta Saratów. Dalej dla publiczności wystąpią młodzi muzycy, którzy zagrają na fortepianie i flecie. Kolejna cześć koncertu to dziecięcy spektakl muzyczny „Kopciuszek”. Tę bajkę przygotowało dla nas Studio Teatralno-Taneczne T&T z Berlina. Dalej na scenie naszego festiwalu wystąpią wokaliści z piosenkami estradowymi, jazzowymi, ludowymi a nawet Godspell.

Żeby nie było nudno, na scenie będzie się pokazywał taniec – młodzież z Estonii (zespół PERŁA), mieszana grupa wiekowa z Niemiec (Bauchtanzgruppe HABIBI ORIENTAL z Usedom) i taniec dziecięcy (Kinder Lernzentrum EVIRICK z Berlina), zespół seniorów SENIORITKI z Polski (Świnoujście). Na końcu wystąpią zespoły folkowe –STAWNIANKI z Polski (Kamień Pomorski, Stawno) oraz chór z Francji (Thonon les Bains).

Szczególną uwagę warto zwrócić na chór z Francji. Jest to chór seniorów o nazwie ROSYJSKA DUSZA. Chór się składa z francuzów oraz szwajcarów, członkowie chóru nie rozmawiają po rosyjsku ani po ukraińsku, jednak zachwyceni są melodyką tych słowiańskich języków i dlatego mają w repertuarze ich dużo.

Zapraszamy na koncert całymi rodzinami, z przyjaciółmi, z dziećmi i seniorami. Wstęp wolny.

ZAPRASZAMY NA KONCERTY (wstęp wolny):

  23.02.2019, sobota, godz. 14:00, Międzynarodowy Dom Kultury Międzyzdroje: zespoły i soliści z Estonii, Francji, Rosji, Niemiec i Polski. Chór,  muzyka instrumentalna (fortepian, flet), wokal, folklor, taniec, teatr.

 24.02.2019, niedziela, godz. 16:30, Dworek Woliński: chóry z Rosji i Francji oraz chór Julin z Wolina.

Fundacja Benefis, Wolin

Foto Organizator

 

Międzyzdroje zapraszają na koncert Karawany Kultury23.02.2019 Reviewed by on . Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach i Fundacja Benefis zapraszają na koncert kolejnej edycji Karawany Kultury – Music Islands Open. Koncert odbędzie się Międzynarodowy Dom Kultury w Międzyzdrojach i Fundacja Benefis zapraszają na koncert kolejnej edycji Karawany Kultury – Music Islands Open. Koncert odbędzie się Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top