czwartek, 25 Kwiecień 2019, 14:16

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Dziwnów » Dziwnowskie małe derby powiatu dla „Fali” Międzyzdroje

Dziwnowskie małe derby powiatu dla „Fali” Międzyzdroje

wtorek, 09 Kwiecień 2019, 15:55 Kategoria: Gmina Dziwnów, Gmina Międzyzdroje, POWIAT, sport

Przed sobotnim meczem derbowym (6.04.) pomiędzy dziwnowskim „Jantarem”, a „Falą” Międzyzdroje, w obu ekipach panowały bojowe nastroje. Ekipa dziwnowska chciała się zrehabilitować z porażki 3:4 w Międzyzdrojach w pierwszej rundzie sezonu. Natomiast „Fala” chciała koniecznie wygrać, by tym samym poprawić swoje nadwątlone wiosenne morale spowodowane małymi niepowodzeniami, bowiem jak powiedział trener zespołu, Jan Rączewski, początek rundy rewanżowej nie przebiegał po myśli zespołu i niego samego.

Początek spotkania zapowiadał niezbicie, ż będzie to mecz walki, bo już w pierwszych pięciu minutach, oba zespoły przeprowadziły ciekawe akcje, które pachniały zdobyciem gola. Pierwsza połowa przebiegała z lekką przewagą w polu dla „Jantara”. Lecz więcej groźnych sytuacji pod bramką rywala miała „Fala”. I na dobrą sprawę, powinna po pierwszych 45 minutach prowadzić. I gdyby było 1:0 czy 2:0 dla niej, byłoby jak najbardziej sprawiedliwie. Skończyło się jednak na bezbramkowym remisie.

Druga odsłona dziwnowskich derbów to od samego początku coraz większa przewaga lepiej grającej ekipy z Międzyzdrojów, czego efektem były dwie strzelone bramki, dające temu zespołowi zasłużoną wygraną. Choć na dobrą sprawę gdyby było 5:0 czy 5:1 dla „Fali”, to także wynik byłby doprawdy sprawiedliwy. Pierwsza bramka po klasycznej kontrze padła w 61 minucie. Wtedy gola zdobył Konrad Gajos. Stracona bramka niestety nie zmieniła stylu gry „Jantara”, który co gorsza, dosłownie z minuty na minutę gasł w oczach. I mimo usilnych i gorączkowych uwag i pokrzykiwań do swoich piłkarzy trenera „Jantara”, Krzysztofa Wróbla, na nic się to zdało.

„Fala” po objęciu prowadzeni grała dalej swoje. Trener Jan Rączewski, by odświeżyć nieco skład, w 62 i 65 minucie wprowadził nowych zawodników z zapasem sił. Ów manewr okazał się trafny, bowiem zespół grał w dalszym ciągu dobrze i co istotne, grał mądrą piłkę. Zaś „Jantar” słabnąc z każdą chwilą, nie potrafił zaradzić kolejnym akcjom rywala. A jego piłkarze miotali się w obie strony nie mając pomysłu na zatrzymanie rozpędzonej „Fali”, tudzież w konstruowaniu choćby akcji zaczepnych.

W 69 minucie jeden z obrońców „Jantara” nieszczęśliwie zagrał w swoim polu karnym ręką. Arbiter, Adam Sobinek natychmiast i bez wahania wskazał na biały punkt i podyktował rzut karny, którego pewnie wykorzystał Grzegorz Pieczkowski. Po stracie tej bramki „Jantar” zupełnie oklapł, a na murawie królowała już tylko „Fala”, pilnując by jej nic złego się nie przydarzyło, choć były dwa momenty kiedy zakotłowało się pod jej bramką. Ale piłkarze „Jantara” tych okazji nie potrafili wykorzystać.

W 73 minucie o mały włos, a „Fala” strzeliła by kolejnego gola. Wtedy przydarzył się błąd w niefortunnej interwencji bramkarzowi „Jantara”, Kamilowi Piotrowskiemu. Ostatecznie skończyło się strachu i na kornerze dla gości. Dodajmy, iż oba zespoły kończyły spotkanie w osłabieniu, bowiem w 75 minucie nieprzepisowo starli się z sobą, Michał Chalcerz z „Jantara” i Wiktor Potrzebny z „Fali”. I obaj „solidarnie” zobaczyli czerwone kartoniki, zostając usuniętymi z murawy. To w żaden sposób nie wypłynęło na dalszy ciąg spotkania, które ostatecznie zakończyło się zasłużoną wygraną 2:0 zespołu z Międzyzdrojów.

Po tym spotkaniu oba zespoły zamieniły się w tabeli miejscami. Teraz „Fala” mająca 30 punktów, jest na pozycji siódmej. Oczko niżej z 29 punktami jest „Jantar”. Do miejsc premiowanych awansem do klasy okręgowej, „Fali” brakuje pięciu punktów, a „Jantarowi” odpowiednio, siedem.

W następnej, a więc 21 kolejce, w niedzielę 14 kwietnia „Fala” podejmie najsłabszą ekipę rozgrywek, „Masovię” Maszewo. Z kolei „Jantar” szukać będzie co najmniej punktu w Resku, w starciu z mocną „Mewą”, wiceliderem (sobota 13.04.).

„Jantar” wystąpił w derbach w składzie: Kamil Piotrowski – Adrian Kapczyński, Daniel Tulejski, Seweryn Wójcik, Kacper Pęcak (65’ Gracjan Kubiński), Michał Chalcarz, Patryk Juncewicz (83’ Maksymilian Kalaszyński), Krzysztof Wysocki (C), Paweł Krysiewicz, Paweł Żabierek (83’ Bartłomiej Trocewicz), Mateusz Kądziela.

„Fala” zagrała w sobotę w składzie: Paweł Majtas – Michał Warzych, Maciej Dochniak, Piotr Rutkowski, Konrad Gajos (65’ Filip Warzyński), Paweł Łoś, Bartosz Trepkowski (62’ Gerard Białek), Wiktor Potrzebny, Paweł Wasiluk, Krzysztof Bątkowski (83’ Michał Ludniewski), Grzegorz Pieczkowski ©.

Arbitrzy z ZZPN: Adam Sobinek, jako główny arbiter oraz liniowi: Rafał Myślicki i Oskar Pastrzyk.

Obserwator

Dziwnowskie małe derby powiatu dla „Fali” Międzyzdroje Reviewed by on . Przed sobotnim meczem derbowym (6.04.) pomiędzy dziwnowskim „Jantarem”, a „Falą” Międzyzdroje, w obu ekipach panowały bojowe nastroje. Ekipa dziwnowska chciała Przed sobotnim meczem derbowym (6.04.) pomiędzy dziwnowskim „Jantarem”, a „Falą” Międzyzdroje, w obu ekipach panowały bojowe nastroje. Ekipa dziwnowska chciała Rating: 0