czwartek, 30 listopad 2023, 09:34

Strona główna » WYDARZENIA » historia » 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

niedziela, 03 maja 2020, 21:14 Kategoria: historia, REGION, społeczeństwo

Dziś, 3 maja, przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji Pierwszej RP. Właściwie była to Ustawa Rządowa z dnia 3 maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytucja 3 maja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787r.) nowoczesną spisaną konstytucją. Dzień dzisiejszy jest również świętem kościelnym, w którym obchodzony jest kult głównej patronki Polski Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

Tegoroczne obchody rocznic majowych, miały wyjątkowy charakter i odbywały się bardzo skromnie, z uwagi na duże zagrożenie dla zdrowia i życia. W całym kraju miały one charakter symboliczny i patriotyczny. Odprawiane były uroczyste msze święte w intencji ojczyzny, jednak tak jak np. w konkatedrze kamieńskiej bez udziału pocztów sztandarowych, czy też licznych delegacji.

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja Reviewed by on . Dziś, 3 maja, przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji Pierwszej RP. Właściwie była to Ustawa Rządowa z dnia 3 maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytu Dziś, 3 maja, przypada 229. rocznica uchwalenia Konstytucji Pierwszej RP. Właściwie była to Ustawa Rządowa z dnia 3 maja. Powszechnie przyjmuje się, że Konstytu Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top