piątek, 2 czerwiec 2023, 20:15

Strona główna » WYDARZENIA » kultura i sztuka » Już mamy wyniki konkursów wiosennych Fundacji Benefis

Już mamy wyniki konkursów wiosennych Fundacji Benefis

wtorek, 01 czerwca 2021, 19:30 Kategoria: kultura i sztuka, REGION

Niedawno odbyły się wiosenne konkursy internetowe w ramach projektów artystycznych „Karawana Kultury” i „Wyspy Cały Świat”.

Do konkursów „Digi-Form-Art” i „Star Bridge” organizatorzy otrzymali rekordową liczbę zgłoszeń – 750. W obu konkursach wzięli udział przedstawicieli 26 krajów:Estonia, Włochy, Łotwa, Litwa, Malta, Macedonia, Polska, Słowenia, Rumunia, Rosja, Białoruś, Mołdawia, Serbia, Bułgaria, Niemcy, Kazachstan, Kuwejt, Uzbekistan, Republika Południowej Afryki, Wielka Brytania, USA, Portugalia, Grecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Irlandia, Azerbejdżan.

Uczelnie artystyczne, szkoły muzyczne, szkoły sztuki, domy i ośrodki kultury, studia artystyczne, placówki edukacyjne oraz uczestnicy niezależni przedstawili swoje umiejętności w różnych nominacjach, stylach i gatunkach. 39-osobowe międzynarodowe jury było podzielone na sekcje i oceniało grupy, zespoły, duety i solistów w różnym wieku. Dzieci, młodzież i dorośli przygotowali ciekawy i rozmaity repertuar w dziedzinach: wokal, muzyka instrumentalna, choreografia, teatr i recytacja, modeling, sztuki plastyczne.

Jury zwróciło uwagę na wysoki poziom prezentacji uczestników, chęć tworzenia i rozwijania swoich umiejętności artystycznych. Podkreślono, że w tym niełatwym dla nas wszystkich czasie edukacja artystyczna odnalazła się w trudnych warunkach z mnóstwem ograniczeń i sukcesywnie kontynuuje działania. Opanowane zostały nowe technologie, nowe metody, nauka online przy użyciu odpowiednich platform.

Co mówią członkowie komisji artystycznej? Oto niektóre wypowiedzi:

„Z wielką przyjemnością słuchałam tak utalentowanych uczestników. Będąc jurorem kilku konkursów w ciągu roku, mogę ocenić, jakie duże postępy robią poszczególni uczestnicy. Moje gratulacje dla dzieci,instruktorów i rodziców!” – Fani Hodara, Turkey.

„Dziękuję za możliwość współpracy przy organizacji konkursów wiosennej edycji. Łączymy świat! Ocena niektórych uczestników była dla mnie bardzo trudna. Musiałem oglądać nadesłane wideo kilkakrotnie, żeby podjąć prawidłową, profesjonalną decyzję – kto jest najlepszym, więc zostanie nominowany na Grand-Prix.” – Toni Aleksovski, Macedonia.

Decyzją Przewodniczącego i Wiceprzewodniczącego Jury –przyznano Grand-Prix dla każdej nominacji osobno.

 

Konkurs DIGI-FORM-ART:

GRAND-PRIX Vocal, 16-19 y.o. (Junior IV) – Ania Klah

Instruktor Magda Durecka

Polska, Wrocław

 

GRAND-PRIX Visual Arts, 13-15 y.o. (Junior III) – Ekaterina Stepanovich

Pedagog Shumanskaya Natalia

„Słuckie Centrum Twórczości Dziecka”, Ludowe Studio Artystyczne „Vytoki”

Białoruś, Słuck

 

GRAND-PRIX Music, 16-19 y.o. (Junior IV) – Hajiyev Farid

Pedagog Akhundzade Rufat

Akademia Muzyczna w Baku im.Uzeira Hajibeyli

Azerbejdżan, Baku

 

GRAND-PRIX Dance, 13-15 y.o. (Junior III) – Schmetterlinge-Maxi

Instruktor Natalie Mitraev

Studio tańca współczesnego „Schmetterling”

Niemcy, Oberhausen

 

Konkurs STAR BRIDGE:

GRAND-PRIX Vocal, 10-12 y.o. (Junior II) – Raya Atanasova

Instruktor Georgieva Miglena, Boeva Latinka, Yordanova Hristina

CPLR ODK „Nie, vrabchetata”

Bułgaria, Montana

 

GRAND-PRIX Visual Arts, 10-12 y.o. (Junior II) – Borovskaya Varvara

Pedagog Pylinskaya Valentina

„Dziecięca Szkoła Artystyczna im. I.F. Chrutskiego”

Białoruś, Nowopołock

 

GRAND-PRIX Music, 7 – 9 y.o. (Junior I) – Mariya Safiullina, Yana Matusevich

Pedagog Alena Zubar

„Gymnasium nr 17 w Mińsku”

Belarus, Minsk

 

GRAND-PRIX Fashion, 10-12 y.o. (Junior II) – Chelsea Allison

Talent Africa

South Africa, Johannesburg

 

GRAND-PRIX Drama, 16-19 y.o. (Junior IV) – Brandon Liam Nel

Talent Africa

South Africa, Johannesburg

 

GRAND-PRIX Dance, 13-15 y.o. (Junior III) – Zakharova Sophia, Sherishorina Elizaveta

Pedagog Chernousova Svetlana

„Uralski Koledż Choreografii”

Rosja, Jekaterynburg

 

Oprócz dyplomów i podziękowań soliści i zespoły otrzymują dodatkowe nagrody od współorganizatorów, partnerów i sponsorów projektów artystycznych „Karawana Kultury” i „Wyspy Cały Świat”. Najlepsi otrzymali specjalne certyfikaty i zaproszenia do nieodpłatnego bądź ulgowego udziału w konkursach międzynarodowych w RPA, Macedonii, Serbii, na Białorusi, Niemczech, Izraelu, Francji, Estonii, Chorwacji, Czechach, Finlandii, we Włoszech, Rosji, Bułgarii, Grecji. Niektórzy uczestnicy będą mieli nieodpłatne online warsztaty z instruktorem z innego kraju.

„Fundacja Benefis” dziękuję partnerom, współorganizatorom i patronom za pomoc i wsparcie wiosennej edycji konkursów „Digi-form-Art of Culture Caravan” oraz „Star Bridge of the Islands Worldwide”.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do dalszej aktywności twórczej oraz udziału w konkursach edycji letniej.

Fundacja Benefis, Wolin

 

Już mamy wyniki konkursów wiosennych Fundacji Benefis Reviewed by on . Niedawno odbyły się wiosenne konkursy internetowe w ramach projektów artystycznych „Karawana Kultury” i „Wyspy Cały Świat”. Do konkursów „Digi-Form-Art” i „Star Niedawno odbyły się wiosenne konkursy internetowe w ramach projektów artystycznych „Karawana Kultury” i „Wyspy Cały Świat”. Do konkursów „Digi-Form-Art” i „Star Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top