poniedziałek, 29 Listopad 2021, 16:26

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Ścieżka obok drogi – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim.
Ścieżka obok drogi – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim.

Ścieżka obok drogi – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim.

czwartek, 25 Listopad 2021, 19:46 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka

W środę (24 listopada) 2021 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie słowno-muzyczne pt. Ścieżka obok drogi – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim.Gościliśmy u siebie uznaną aktorkę teatralną i filmową Dominikę Ostałowską, która szerokiej publiczności znana jest z roli Marty Mostowiak z serialu M jak miłość. Na swoim koncie ma jednak także wiele ról teatralnych, jak np. rola Marianny w Opowieściach z lasku wiedeńskiego Ödönavona Horvátha w reżyserii Agnieszki Glińskiej czy przejmująca kreacja Izabeli w Miarce za miarkę Anny Augustynowicz.

Zagrała w wielu filmach, m.in. w Łagodnej Mariusza Trelińskiego, Historiach miłosnych Jerzego Stuhra, w Wojaczku Lecha Majewskiego oraz Daleko od okna Jana Jakuba Kolskiego. Gościem był również wszechstronnie uzdolniony muzyk Dominik Rosłon, wibrafonista, pianista, perkusista i kompozytor. Współpracuje z teatrami warszawskimi Rampa, Buffo, Och Teatr, Roma, a także nagrał kilka płyt.

W interpretacji aktorki mieliśmy przyjemność usłyszeć fragmenty książki Ścieżka obok drogi Kazimiery Iłłakowiczówny. Utwór ten jest literackim wspomnieniem o Marszałku Józefie Piłsudskim z okresu pracy poetki w Ministerstwie Spraw Wojskowych. Kazimiera Iłłakowiczówna była w latach 1926-1935 osobistą sekretarką Marszałka. W swojej barwnej opowieści ukazała postać Józefa Piłsudskiego z dwóch perspektyw, jako zwykłego człowieka oraz Wielkiego Męża Stanu.

Dominika Ostałowska swoim ciepłym i delikatnym głosem przybliżyła nam czytanymi fragmentami postać Marszałka. Wyłonił się z nich dobry, ciepły człowiek, jakiego nie znaliśmy z dotychczasowych przekazów. Czytanie pięknie dopełniała muzyka na żywo w wykonaniu Dominika Rosłona. Zebrana publiczność brawami podziękowała za literacko-muzyczną ucztę.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej.

Ścieżka obok drogi – wspomnienie o Marszałku Józefie Piłsudskim. Reviewed by on . W środę (24 listopada) 2021 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie słowno-muzyczne pt. Ścieżka W środę (24 listopada) 2021 w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kamieniu Pomorskim odbyło się bardzo ciekawe wydarzenie słowno-muzyczne pt. Ścieżka Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top