sobota, 2 grudzień 2023, 06:06

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Rosyjskie produkty są masowo wycofywane ze sprzedaży, także w Kamieniu Pomorskim
Rosyjskie produkty są masowo wycofywane ze sprzedaży, także w Kamieniu Pomorskim

Rosyjskie produkty są masowo wycofywane ze sprzedaży, także w Kamieniu Pomorskim

wtorek, 01 marca 2022, 21:00 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, gospodarka, REGION, społeczeństwo

Sieci sklepów Netto, Stokrotka, Polo, Topaz, Polomarket i Stokrotka, drogerii Rossmann oraz  innych marketów poinformowały, że wycofują ze swojej oferty rosyjskie produkty. Na taki sam krok zdecydowały się internetowa platforma zakupowa Lisek.app, natomiast InPost nie będzie kupował białoruskich ani rosyjskich usług i produktów.

Rossmann w wydanym w poniedziałek komunikacie uzasadnił, że rezygnuje ze sprzedaży rosyjskich produktów, ponieważ „nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki – zasilając rosyjski budżet – mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę”. Firma poinformowała, że w trybie natychmiastowym wycofuje ze swoich drogerii „52 artykuły wyprodukowane bezpośrednio w Rosji (decydującym czynnikiem był EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia) oraz 101 produktów polskiego dystrybutora (chodzi o markę Natura Siberica, dostarczającą kosmetyki na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD)”.

– Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji – uzasadnił Rossmann.

Rosyjskie produkty są masowo wycofywane ze sprzedaży, także w Kamieniu Pomorskim Reviewed by on . Sieci sklepów Netto, Stokrotka, Polo, Topaz, Polomarket i Stokrotka, drogerii Rossmann oraz  innych marketów poinformowały, że wycofują ze swojej oferty rosyjsk Sieci sklepów Netto, Stokrotka, Polo, Topaz, Polomarket i Stokrotka, drogerii Rossmann oraz  innych marketów poinformowały, że wycofują ze swojej oferty rosyjsk Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top