poniedziałek, 25 wrzesień 2023, 04:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy
Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy

poniedziałek, 18 września 2023, 20:11 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka, społeczeństwo

W sobotę 16 września 2023r. po raz kolejny gościliśmy mieszkańców na festynie rodzinnym Święto Pieczonego Ziemniaka. Moc atrakcji, piękna pogoda i dobrze zaopatrzony bufet umilił nam wspólnie spędzony czas.

W tym roku impreza odbyła się w Tawernie przy Jeziorze Turkusowym u Państwa Isenko.  Jak na festyn na świeżym powietrzu przystało, nie mogło zabraknąć waty cukrowej, gier, zabaw ruchowych i tanecznych,które zapewnili animatorzy oraz Emilia i Igor na fotobudce 360. Zabawę sportową z dartem piłkarskim prowadzili trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje.

Tuż obok rozstawiony był dmuchaniec ze zjeżdżalnią, który cieszył szczególnie najmłodszych uczestników festynu, sprawiając im dużą frajdę. Muzykę na żywo serwował Piotr Madejek, który w roli konferansjera spisał się znakomicie. W bufecie serwowano już tradycyjnie: pieczone ziemniaki z sosem tzatziki, sytą kartoflankę, sałatkę ziemniaczaną, pieczone kiełbaski, grillowaną karkówkę, kaszankę z cebulką.

Jak co roku ogromną popularnością cieszyła się przygotowana przez Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina” zabawa „wybieranki-niespodzianki”. Nową atrakcją była możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z panem Misiem oraz panem Ziemniaczkiem – maskotką festynu. Serdecznie dziękujemy paniom z KGW „Wiklina” w Wapnicy oraz rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy za przygotowanie wypieków do słodkiego bufetu, który kusił obfitością ciast.

Podczas festynu za wszelkie atrakcje i kulinarne pyszności można było wrzucić dobrowolny datek do puszki. W związku z tym została zarejestrowana zbiórka publiczna „Klubik rodzinny – od juniora do seniora – dofinansowanie projektu”. Zebraliśmy 4223,46zł, które zostaną przeznaczone na zajęcia, spotkania, warsztaty dla mieszkańców gminy Międzyzdroje, których organizatorem będzie Międzyzdrojskie Stowarzyszenia „Rodzina”.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za hojność, uczestnictwo i wspólną zabawę. Festyn był współfinansowany ze środków Gminy Międzyzdroje z Międzyzdrojskiego Budżetu Obywatelskiego 2023 oraz przez Bank Spółdzielczy w Wolinie Oddział w Międzyzdrojach.

Głównym organizatorem festynu było Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”. W przygotowania włączyli się: nauczyciele, rodzice i uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy, bibliotekarze z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Międzyzdrojach, strażacy z OSP Lubin, trenerzy z Klubu Sportowego „Fala” Międzyzdroje, członkowie KGW „Wiklina” w Wapnicy.

Charytatywnie wsparły nas następujące instytucje, firmy i osoby prywatne, którym bardzo dziękujemy:

Restauracja „Neptun” – Katarzyna i Łukasz Mędry

Sklep „U Jurka”

Bałtycki Park Miniatur – Państwo Katarzyna i Wojciech Ryfczyńscy

Bank Spółdzielczy w Wolinie, Oddział w Międzyzdrojach

Ochotnicza Straż Pożarna Lubin

Precyzja Usługi Wielobranżowe

Panie: Wioletta Piorun, Magdalena Jastrzębska, Olimpia Korpalska

Panowie: Sławomir Mazur, Jan Magda, Mariusz Samołyk, Jacek Schabowski, Mody Hawaty, Adam Grzegorowski, Marian Kiszkunas, Krzysztof Somski, Robert Jagodziński, Mariusz Warzoszczak,

Międzyzdrojskie Stowarzyszenie „Rodzina”

www.facebook.com/miedzyzdrojskie.stowarzyszenie.rodzina

 

Festyn Rodzinny „Święto Pieczonego Ziemniaka” w Wapnicy Reviewed by on . W sobotę 16 września 2023r. po raz kolejny gościliśmy mieszkańców na festynie rodzinnym Święto Pieczonego Ziemniaka. Moc atrakcji, piękna pogoda i dobrze zaopat W sobotę 16 września 2023r. po raz kolejny gościliśmy mieszkańców na festynie rodzinnym Święto Pieczonego Ziemniaka. Moc atrakcji, piękna pogoda i dobrze zaopat Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top