poniedziałek, 2 październik 2023, 06:14

Odpust w Śniatowie

Odpust w Śniatowie

piątek, 01 listopada 2013, 12:23 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia

W sobotę 19 października 2013 r. w kościele pw. Bł. Jana Pawła II w Śniatowie odbyła się uroczystość odpustowa. Na uroczystość przybyli pielgrzymi piesi, rowerowi (Szczecińska Pielgrzymka Rowerowa), motocykliści oraz rzesza wiernych z różnych stron naszej diecezji własnymi środkami transportu.

Odpust rozpoczął się o godz. 14.30 uroczystą Mszą św. którą sprawował ks. prałat Jan Kazieczko ze Szczecina w koncelebrze ks. Prob. kan. January Żelawski z Brzeska. Przed rozpoczęciem Nabożeństwa ks. Prob. kan. Roman Rostkowski przywitał wszystkich pielgrzymów i wiernych, dziękując za przybycie i pamięć o Bł. Janie Pawle II. W trakcie Mszy św. została przekazana relikwia Świętego Bernarda z Corleone przez Panią sołtys Śniatowa Halinę Gębica. Św. Bernard – kanonizacja 10 czerwca 2001r. przez Jana Pawła II. Msza św. odpustowa była liturgicznym wspomnieniem błogosławionego papieża Jana Pawła II w rocznicę jego pontyfikatu (22.10.2013).

Po zakończeniu Nabożeństwa wszyscy wierni zostali zaproszeni na poczęstunek w postaci pysznego i różnego rodzaju ciasta, bigosu, gorącej kawy i herbaty. Każdy zainteresowany mógł nabyć pamiątki z wizerunkiem naszego papieża i inne dewocjonalia kościelne. Cała uroczystość przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze. Serdeczne podziękowania dla organizatora owego odpustu ks. Prob. kan. Romana Rostkowskiego i wszystkim tym którzy przyczynili się do przygotowania i pomoc w tej uroczystości.

Bóg zapłać!

 

Marian Ł.

Odpust w Śniatowie Reviewed by on . W sobotę 19 października 2013 r. w kościele pw. Bł. Jana Pawła II w Śniatowie odbyła się uroczystość odpustowa. Na uroczystość przybyli pielgrzymi piesi, rowero W sobotę 19 października 2013 r. w kościele pw. Bł. Jana Pawła II w Śniatowie odbyła się uroczystość odpustowa. Na uroczystość przybyli pielgrzymi piesi, rowero Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top