piątek, 2 czerwiec 2023, 20:38

Strona główna » POWIAT » Zaduma i refleksja
Zaduma i refleksja

Zaduma i refleksja

sobota, 02 listopada 2013, 23:35 Kategoria: POWIAT, REGION, religia

Wszystkich Świętych to dzień  który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy groby swoich bliskich, znajomych oraz tych, których mogiły są osamotnione, czasami zaniedbane. Stawiamy znicze, palimy lampki i popadamy w zadumę. To szczególny dzień nie tylko dla katolików, ale dla wszystkich, gdyż jest to dzień szacunku dla tych którzy odeszli w miejsce, gdzie kiedyś wszyscy się spotkamy.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych obchodzimy 2 listopada i w tradycji polskiej dzień ten jest nazywany Dniem Zadusznym. W dniu tym modlimy się również za wszystkich zmarłych w intencji zbawienia dusz odbywających w czyśćcu pokutę.

Zaduma i refleksja Reviewed by on . Wszystkich Świętych to dzień  który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy gr Wszystkich Świętych to dzień  który wywodzi się z tradycji oddawania czci męczennikom, którzy oddali swoje życie za wiarę w Chrystusa. 1 listopada odwiedzamy gr Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top