piątek, 9 czerwiec 2023, 01:13

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » III Pielgrzymka ,,Bardziej Kochanych przez Boga’’
III Pielgrzymka ,,Bardziej Kochanych przez Boga’’

III Pielgrzymka ,,Bardziej Kochanych przez Boga’’

środa, 06 listopada 2013, 07:57 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, religia

22 października 2013r. w sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Śniatowie odbyła się ,, III Pielgrzymka Bardziej Kochanych przez Boga’’. Na uroczystą Mszę św. w dzień wspomnienia Jana Pawła II o godz.11:00 przybyli licznie pielgrzymi – dzieci, młodzież, kadra oraz przewodnicząca PSOUU Koło w Kamieniu Pomorskim, grupa dzieci i kadra z PSOUU z Wolina oraz mieszkańcy DPS w Śniatowie na czele z dyrektorem. Mszy świętej przewodniczył ks. kustosz sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Śniatowie Roman Rostkowski a słowo Boże wygłosił ks. wikary Bartłomiej Bugajak z parafii św. Ottona w Kamieniu Pom. Intencja Mszy św. była sprawowana za wszystkich chorych, cierpiących oraz zgromadzonych w sanktuarium. ,,III Pielgrzymka Bardziej Kochanych przez Boga’’ poza duchowym przeżyciem miała też wspaniały charakter – została włączona do pielgrzymki ,,Obejdźmy świat na 30-ci lat’’, która w założeniu ma zgromadzić 40 tyś. kilometrów pokonanych przez pielgrzymów. Inicjatorami tej pielgrzymki są Roman, Wojtek i Dominik- pielgrzymi Bożego Miłosierdzia.

Oni aby uczcić 25-tą rocznicę pierwszego spotkania religii całego świata w Asyżu, które poprowadził nasz wielki patron Jan Paweł II, pielgrzymowali samotnie z trzech miast do Asyżu ( Roman z Jerozolimy, Dominik z Moskwy, Wojtek z Fatimy). Wspólną intencją dla nich i dla nas pielgrzymujących do miejsc świętych są prymaty cywilizacji miłości głoszonych przez Bł. Jana Pawła II – człowiek przed rzeczą, etyka przed techniką, być przed mieć, miłosierdzie przed sprawiedliwością. Pielgrzymi Miłosierdzia Bożego przesłali krzyże Tau, na których przedstawione są symbole trzech największych religii: chrześcijaństwa, judaizmu i islamu a na odwrocie jest napisane z jakiej okazji zostały one wykonane. Po zakończeniu Mszy św. ks. kustosz Roman Rostkowski i ks. wikary Bartłomiej Bugajak obdarowali tymi wspaniałymi krzyżami wszystkich pielgrzymów. Oczywiście nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku- ciasto oraz ciepłe napoje bardzo wszystkim smakowały!

Pielgrzymka to nie tylko podróż do jakiegoś miejsca na mapie, to także droga w głąb samego siebie, do sumienia, do prawdy o własnym życiu. Żeby głosić pokój, trzeba najpierw mieć go w sercu.

III Pielgrzymka ,,Bardziej Kochanych przez Boga’’ Reviewed by on . 22 października 2013r. w sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Śniatowie odbyła się ,, III Pielgrzymka Bardziej Kochanych przez Boga’’. Na uroczystą Mszę św. w dzień 22 października 2013r. w sanktuarium Bł. Jana Pawła II w Śniatowie odbyła się ,, III Pielgrzymka Bardziej Kochanych przez Boga’’. Na uroczystą Mszę św. w dzień Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top