sobota, 23 wrzesień 2023, 02:28

Fałszywe dowody…

Fałszywe dowody…

środa, 12 lutego 2014, 07:43 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kronika zdarzeń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim prowadzą dochodzenia w sprawie kilkunastu przypadków posłużenia się sfałszowanymi dowodami rejestracyjnymi.

Do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Kamieniu Pomorskim zgłosiło się kilkanaście osób, które przedstawiły dowody rejestracyjne pojazdów mające sfałszowany wpis o odbytym badaniu technicznym z wynikiem pozytywnym. Wpis ten powstawał przy użyciu nie figurującego w rejestrze Wydziału Komunikacji i  nie należącego do żadnej ze stacji diagnostycznej wzoru pieczęci.

Każdy dowód rejestracyjny oraz inny dokument przedłożony w urzędzie zostaje sprawdzony i zweryfikowany z wzorami obowiązujących pieczęci i podpisów diagnostów. Wykrywając jakąkolwiek niezgodność urzędnik ma obowiązek niezwłocznie poinformować o tym organy powołane do ścigania w tym policję lub prokuraturę.

Zgodnie z wydanym poleceniem przez mł.insp. Krzysztofa Kronenberga- Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Kamieniu Pomorskim ds. kryminalnych, w celu zapobieżenia mataczeniu w sprawach i ukrywaniu dowodów, osoby przedkładające sfałszowane dokumenty w Wydziale Komunikacji będą zatrzymywane do wyjaśnienia zgodnie z art. 244 KPK. Każda sprawa będzie rozpatrywana indywidualnie a przedsięwzięcie zdecydowanych kroków jest niezbędne by ograniczyć przedmiotowe zjawisko.

Za popełnienie tego typu przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Fałszywe dowody… Reviewed by on . Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim prowadzą dochodzenia w sprawie kilkunastu przypadków posłużenia się sfałszowanymi dowodami rejestra Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim prowadzą dochodzenia w sprawie kilkunastu przypadków posłużenia się sfałszowanymi dowodami rejestra Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top