sobota, 23 wrzesień 2023, 03:02

Kamień pustoszeje?

Kamień pustoszeje?

poniedziałek, 17 lutego 2014, 07:00 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, gospodarka

Podczas niedzielnego spaceru ulicami Kamienia Pomorskiego można zauważyć wiele lokali użytkowych z informacją „do wynajęcia”. Trudno jest w tym momencie powiedzieć dlaczego tak się dzieje że w mieście powiatowym istnieje tendencja do zamykania różnego rodzaju punktów handlowo-usługowych. Dość często obserwujemy zjawisko otwierania nowych punktów które zaledwie po kilkunastu miesiącach działalności są zamykane.  Być może podyktowane jest to zbyt wysokimi cenami dzierżaw bądź ciągle narastającym ubożeniem mieszkańców miasta i okolic. Według statystyk jesteśmy jednym z regionów o wysokiej stopie bezrobocia. Czy przedsiębiorcy mogą liczyć na jakiekolwiek wsparcie władz miasta? Dla przykładu podajemy odpowiedź jednej ze szczecińskich firm do której Urząd Miasta przesłał zapytanie ofertowe o wycenę gadżetów (zapytanie zostało wysłane do 35 firm w całej Polsce):

 

Dziękujemy za zapytanie.

Nie jesteśmy zainteresowani szukaniem najtańszych produktów, to co wykonujemy wolimy robić solidnie i za godziwe wynagrodzenie.

Uważamy, że brak dokładnego opisu, brak określenia jak zostanie podzielone zamówienie, nie ma sensu, a powoduje niepotrzebny „wyścig szczurów”.

Państwa Urząd chce zamówić jak najtaniej nie zwracając uwagi na koszty poniesione przy wykonaniu już samej oferty. Nie wspieracie lokalnego rynku, co powinno cechować Urząd miejski.

Proponuje wysłać zapytanie do Chin tam mogą dać jeszcze lepszą cenę.

Życzymy sukcesu.

 

Kamień pustoszeje? Reviewed by on . Podczas niedzielnego spaceru ulicami Kamienia Pomorskiego można zauważyć wiele lokali użytkowych z informacją "do wynajęcia". Trudno jest w tym momencie powiedz Podczas niedzielnego spaceru ulicami Kamienia Pomorskiego można zauważyć wiele lokali użytkowych z informacją "do wynajęcia". Trudno jest w tym momencie powiedz Rating: 0

Komentarze (3)

  • Gość

    Kto ma zostawiac kasiore jak wszyscy mlodzi wyjedzaja z tego miasta :/

  • Gość

    nie od dzis wiadomo ze to miasto emerytow i rencistow, skad ludzie maja brac kase na zakupy za marne rencinki emerytyrki i pensyjki. jedyne wieksze zaklady to pks i piekarnia gdzie place sa minimalne

  • Gośka

    Dobrze powiedziane 😀

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top