piątek, 2 czerwiec 2023, 21:47

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 69. rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego
69. rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego

69. rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego

środa, 05 marca 2014, 22:40 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia

Dziś, 5 marca przypada 69. rocznica wyzwolenia stolicy powiatu, kiedy to czołówka oddziałów 1 Frontu Białoruskiego wkroczyły na ziemię kamieńską.

Z tej okazji w mieście odbyły się stosowne uroczystości. Najpierw w miejscowej katedrze – przy udziale wielu pocztów sztandarowych, władz samorządowych i licznych mieszkańców Kamienia Pomorskiego, gdzie odbyła się msza święta celebrowana przez księdza dziekana, proboszcza Dariusza Żarkowskiego. Po mszy uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta pod pomnik poświęcony wyzwolicielom miasta. Po okolicznościowym przemówieniu burmistrza Bronisława Karpińskiego, delegacje miejscowych władz samorządowych Kamienia Pomorskiego i Golczewa, licznych zakładów pracy i szkół, złożyły pod pomnikiem wiązanki kwiatów.

W uroczystości wzięła także udział kompania honorowa z jednostki wojskowej w Dziwnowie oraz orkiestra wojskowa z 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu.

Obserwator

69. rocznica zdobycia Kamienia Pomorskiego Reviewed by on . Dziś, 5 marca przypada 69. rocznica wyzwolenia stolicy powiatu, kiedy to czołówka oddziałów 1 Frontu Białoruskiego wkroczyły na ziemię kamieńską. Z tej okazji w Dziś, 5 marca przypada 69. rocznica wyzwolenia stolicy powiatu, kiedy to czołówka oddziałów 1 Frontu Białoruskiego wkroczyły na ziemię kamieńską. Z tej okazji w Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top