środa, 1 luty 2023, 16:37

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Wolin » Czyżby kolejne podpalenie na terenie podwolińskiego Skansenu?

Czyżby kolejne podpalenie na terenie podwolińskiego Skansenu?

sobota, 26 kwietnia 2014, 11:17 Kategoria: Gmina Wolin, kronika zdarzeń

W nocy z 23 na 24 kwietnia płonęła chata słowiańska na terenie Skansenu Słowian i Wikingów w podwolińskim Recławiu. Druga została mocno uszkodzona (dach). Strażacy byli na miejscu zdarzenia już po około 20 minutach.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że straty z tego tytułu sięgają kwoty rzędu 60 tysięcy złotych.

W obecnej chwili trwa intensywne śledztwo w sprawie tego wydarzenia.

Z wypowiedzi prezesa Stowarzyszenia Słowian i Wikingów który był mocno przygnębiony stratą wynika, że mimo tego nieszczęścia Skansen w dalszym ciągu się będzie rozwijał i rozbudowywał. „W miejsce zniszczonej pożarem chaty zbudujemy kolejne dwie. Smutne, że do takich zdarzeń dochodzi i nie mam na to po prostu słów”. – podkreśla prezes Stowarzyszenia Wojciech Celiński.

Trzeba podkreślić, że w ciągu roku jest to już drugi przypadek pożaru na terenie skansenu. Wówczas jak ustalono, było to podpalenie.

Obserwator

Czyżby kolejne podpalenie na terenie podwolińskiego Skansenu? Reviewed by on . W nocy z 23 na 24 kwietnia płonęła chata słowiańska na terenie Skansenu Słowian i Wikingów w podwolińskim Recławiu. Druga została mocno uszkodzona (dach). Straż W nocy z 23 na 24 kwietnia płonęła chata słowiańska na terenie Skansenu Słowian i Wikingów w podwolińskim Recławiu. Druga została mocno uszkodzona (dach). Straż Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top