środa, 1 luty 2023, 17:07

Strona główna » REGION » Bądźcie świadkami Miłosierdzia

Bądźcie świadkami Miłosierdzia

niedziela, 27 kwietnia 2014, 13:13 Kategoria: REGION, religia, społeczeństwo

 

Niedziela Miłosierdzia Bożego jest to święto ustanowione przez Jana Pawła II w roku 2000. W tym roku przypada ono 27 kwietnia, a ten właśnie dzień uznał papież Franciszek za najlepszy na kanonizację papieża z Polski. To szczególne wydarzenie sprawiło, iż na uroczystościach mogło być nawet około 3 -4 milionów pielgrzymów z całego świata. Wśród pielgrzymów nie zabrakło oczywiście pątników z Polski, jak również z Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej.

Na początku mszy świętej papież Franciszek kanonizował Jana XXIII oraz Jana Pawła II, wpisując ich tym samym do Albumu Wszystkich Świętych. Podczas kanonizacyjnej mszy obecny był również emerytowany Benedykt XVI, który to zadecydował o rozpoczęciu procesu beatyfikacyjnego Jana Pawła II zaledwie 11 dni po jego śmierci, zamiast wymaganych pięciu lat.

Święty Jan Paweł II w trakcie swojego 27 – letniego pontyfikatu odbył 104 pielgrzymki, i odwiedził 130 krajów na wszystkich kontynentach.

Święty Jan XXIII nazywany był przez wiernych dobrym papieżem. W trakcie swojego 5 – letniego pontyfikatu dał się poznać jako zwolennik ekumenizmu, ale w szczególności jako główny inicjator zwołania Soboru Watykańskiego II, który tak bardzo zmienił oblicze współczesnego katolicyzmu.

Dwóch wielkich papieży: Papieża Dobroci i Papieża Pielgrzyma łączyło bardzo wiele, zwłaszcza pragnienie bycia dobrymi pasterzami, a ostatecznie połączyła ich świętość.

 

Boże, Ojcze Miłosierny, który objawiłeś swoją miłość w Twoim Synu Jezusie Chrystusie i wylałeś ja za nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka. Pochyl się nad nami grzesznymi, ulecz naszą słabość, przezwycięż wszelkie zło, pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi doświadczyć Twojego miłosierdzia, aby w Tobie, Trójjedyny Boże, zawsze odnajdywali źródło nadziei. Ojcze Przedwieczny dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna – miej miłosierdzie dla nas i całego świata.

Jan Paweł II      Kraków- Łagiewniki, 17 sierpnia 2002

Bądźcie świadkami Miłosierdzia Reviewed by on .   Niedziela Miłosierdzia Bożego jest to święto ustanowione przez Jana Pawła II w roku 2000. W tym roku przypada ono 27 kwietnia, a ten właśnie dzień uznał   Niedziela Miłosierdzia Bożego jest to święto ustanowione przez Jana Pawła II w roku 2000. W tym roku przypada ono 27 kwietnia, a ten właśnie dzień uznał Rating: 0

Komentarze (2)

  • Gość

    We <3 JP2

  • Gość

    Wspaniały człowiek, dzięki Janowi Pawłowi II świat dowiędział się o Polsce 🙂

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top