sobota, 3 grudzień 2022, 09:35

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Noc Muzeów 2014 w MHZK
Noc Muzeów 2014 w MHZK

Noc Muzeów 2014 w MHZK

czwartek, 15 maja 2014, 07:32 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia

         

            Już w tę sobotę, 17 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni otworzą swoje podwoje w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. Zapraszamy do odwiedzenia MHZK od 17.00, a Muzeum Kamieni od 20.00. Obie placówki będą czynne do północy. Wstęp do nich będzie wówczas bezpłatny.

            Noc Muzeów w MHZK zainauguruje o godzinie 17.00 wernisaż wystawy łódzkiego artysty-fotografika Tomasza Fularskiego zatytułowanej „Tomasz Fularski – nie tylko fotografie”. W MHZK będzie można zobaczyć również wystawę „Tortury w Europie na przestrzeni wieków” prezentującą narzędzia tortur i egzekucji używane przed wiekami oraz ekspozycję Cammin in Pommern – Kamień Pomorski” pokazującą miasto na przestrzeni XX wieku.

            Oprócz wystaw o godzinie 20.00 odbędzie się w MHZK pokaz powojennych fotografii Kamienia specjalnie wybranych przez nas na tę okazję.

            Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej będzie w tym roku obecne także w Ratuszu Miejskim, w którym odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W godzinach 18.00 – 21.00 przedstawiony zostanie zrealizowany w ostatnich latach projekt renowacji kamieńskiego ratusza, który 9 maja br. obchodził 45. rocznicę oddania do użytku po powojennej odbudowie. W programie przewidziane jest zwiedzanie obiektu, podczas którego szczególny nacisk położony zostanie na zabytkowe detale tego historycznego gmachu. Będzie też można zobaczyć odkrywkę archeologiczną na kamieńskim rynku. O 18.00 w sali konferencyjnej ratusza Dyrektor MHZK archeolog Grzegorz Kurka przedstawi prelekcję zatytułowaną „Rewitalizacja Ratusza Miejskiego w Kamieniu Pomorskim w świetle badań archeologicznych” przedstawiając odkryte wówczas zabytki z kamieńską sensacją 2011 roku – rękojeścią noża Wikingów na czele.

            W Muzeum Kamieni od 20.00 do 24.00 będzie można zobaczyć prezentowaną w baszcie wystawę minerałów i skamieniałości. Niewątpliwą atrakcję stanowią znajdujące się na ekspozycji, szkielety dinozaurów oraz średniowieczne zbroje. Niezapomniane wrażenie na zwiedzających zrobią eksponaty pochodzące z kosmosu. Będzie też niepowtarzalna okazja by z tarasu baszty zobaczyć wyjątkowy widok na Kamień Pomorski nocą.

Serdecznie zapraszamy!

MHZK/Muzeum Kamieni

 

Noc Muzeów 2014 w MHZK Reviewed by on .                       Już w tę sobotę, 17 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni otworzą swoje podwoje w ramach Europejskiej Nocy Muzeó                       Już w tę sobotę, 17 maja br., Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Muzeum Kamieni otworzą swoje podwoje w ramach Europejskiej Nocy Muzeó Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top