środa, 17 sierpień 2022, 01:14

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Finał Ośmiu Wspaniałych w Kamieniu Pomorskim to już historia

Finał Ośmiu Wspaniałych w Kamieniu Pomorskim to już historia

poniedziałek, 09 czerwca 2014, 16:10 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, REGION, społeczeństwo

Przez trzy dni minionego weekendu w Kamieniu Pomorskim gościli uczestnicy 20. Finału Ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego „Ośmiu Wspaniałych”, gdzie przyjechało ponad dwustu wolontariuszy, z 43 miast z całego kraju.

Warto bowiem wiedzieć, że w przeszłości Kamień Pomorski był już organizatorem jednego z finałów tego konkursu. Teraz był gospodarzem 20. finału, i wywiązał się z niego wyśmienicie i doskonale.

W piątek uczestnicy finału świetnie i z dużą dozą humoru grillowali i bawili się do woli w takt muzyki m.in. kamieńskiego zespołu „Erem Blus” na terenie miejscowej Mariny,

Natomiast finałowa Gala zorganizowana w kamieńskiej Katedrze była wręcz rewelacyjna, a wyniki finału, były utajnione do samego końca, gdy wszystko zostało rozstrzygnięte w sobotnie popołudnie w kamieńskiej katedrze, podczas gali.

W ścisłym gronie „Ośmiu Wspaniałych” uhonorowano: Natalię Deptułę z Sochaczewa, Mariusza Klimczaka z Włocławka, Sławomira Kuczaka z Zielonej Góry, Martynę Kuczyńską z Legnicy, Patryka Machaja z Dębicy, Aleksandrę Tobiś z Olesna, Bartosza Wojtkowskiego z Brzegu, Paulinę Zarembę z Kluczborka. Jury wyróżniło także Natalię Gajowską z powiatu Namysłów. Znakomita impreza która zapewne wielu osobom zapadnie w pamięci na długie lata jest już historią, ale jak podkreśla Bożena Górska – koordynator projektu i szefowa całości organizacyjnej finału będzie namiastką czegoś większego co w dalszej działalności Ośmiu Wspaniałych da szerszy impuls do jeszcze większego wysiłku na rzecz młodych i współpracy młodych ludzi z ludźmi nieco od nich starszymi.

Patronami imprezy byli: Arcybiskup Diecezji Szczecińsko – Kamieńskiej Andrzej Dzięga, Marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, wojewoda zachodniopomorski Marek Tałasiewicz.

Finał Ośmiu Wspaniałych w Kamieniu Pomorskim to już historia Reviewed by on . Przez trzy dni minionego weekendu w Kamieniu Pomorskim gościli uczestnicy 20. Finału Ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego „Ośmiu Wspaniałych”, gdzie przyjecha Przez trzy dni minionego weekendu w Kamieniu Pomorskim gościli uczestnicy 20. Finału Ogólnopolskiego Konkursu Samorządowego „Ośmiu Wspaniałych”, gdzie przyjecha Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top