niedziela, 1 październik 2023, 17:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Bursztyn nadal cenny
Bursztyn nadal cenny

Bursztyn nadal cenny

wtorek, 10 czerwca 2014, 17:51 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kronika zdarzeń

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w czasie tego weekendu zatrzymali w sumie ośmiu mężczyzn, którzy nielegalnie dokonywali wydobycia bursztynu łamiąc w ten sposób przepisy Ustawy Prawo Geologiczne i Górnicze. Sprawcy usłyszeli zarzuty.

Funkcjonariusze uzyskali informację, iż na terenie gminy Kamień Pomorski dochodzi do nielegalnego wydobycia bursztynu powodując tym samym poważną szkodę w środowisku. We wskazanym miejscu policjanci dokonali zatrzymań mieszkańców województwa pomorskiego, którzy przy pomocy pompy do pompowania wody i węży strażackich wydobywali z ziemi urobek. Wszyscy sprawcy zostali przewiezieni do policyjnego aresztu natomiast sprzęt i urobek został zabezpieczony. Z zebranego materiału dowodowego wynika, że w proceder zamieszane są inne osoby, nie wykluczone są kolejne zatrzymania.

Ponadto właściciele działek na których dokonywano wydobycia bursztynu zapowiadają pozwy o wysokie odszkodowania.

Policjanci przypominają, że poszukiwanie złóż kopalin lub ich wydobywanie bez wymaganej koncesji lub bez zatwierdzonego projektu robót geologicznych lub z naruszeniem określonych w nich warunków stanowi przestępstwo z art. 176 Ustawy Prawo Geologiczne i Górnicze za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st.sierż Marta Szołtun

Bursztyn nadal cenny Reviewed by on . Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w czasie tego weekendu zatrzymali w sumie ośmiu mężczyzn, którzy nielegalnie dokonywali wydobycia b Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim w czasie tego weekendu zatrzymali w sumie ośmiu mężczyzn, którzy nielegalnie dokonywali wydobycia b Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top