środa, 17 sierpień 2022, 01:06

Strona główna » REGION » Bądźmy mocni w Panu, mocą Jego potęgi!

Bądźmy mocni w Panu, mocą Jego potęgi!

środa, 25 czerwca 2014, 08:01 Kategoria: REGION, religia

,, ‘Bądźmy mocni w Panu, mocą Jego potęgi!’ – najowocniejszy weekend jaki mogłam sobie wymarzyć! Spełniłam najskrytsze marzenie, poznałam najwspanialszych ludzi, czerpałam wzorce od najlepszych, śpiewałam, śpiewałam, śpiewałam! Ale co najważniejsze wszystko kierowaliśmy w najważniejszym kierunku – ku górze! Więc podsumowując: Niechaj Cię Panie wielbią wszystkie Twoje dzieła!” – tak mówili uczestnicy o warsztatach muzyki liturgicznej ,,Z całej duszy”, które miały miejsce w Kamieniu Pomorskim w dniach 20-22 czerwca.

Przez kolejne dni warsztatowicze mieli okazję poznawać współczesną, wielogłosową muzykę liturgiczną, uczyć się prawidłowej emisji głosu oraz elementów teoretycznych związanych z posługą śpiewem podczas liturgii. Zajęcia odbywały się pod okiem kompozytorów, dyrygentów oraz członków Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych – P. Pawła Bębenka i P. Huberta Kowalskiego.

Ponadto uczestnicy brali udział w jutrzniach, Mszach Świętych, konferencji S. Judyty Lisek oraz adoracji Najświętszego Sakramentu.

Finał warsztatów miał miejsce podczas niedzielnej Mszy Świętej o godz. 12.00 w kamieńskiej Katedrze, podczas której uczestnicy posługiwali śpiewem, wykorzystując nowo nabyte umiejętności i wykonując pieśni przygotowane w trakcie zajęć. Warto dodać, że większość z nich to autorskie kompozycje P. Pawła Bębenka oraz P. Huberta Kowalskiego.

,,Warsztaty były dla mnie cudownym czasem. Nie tylko dokształciłam się muzycznie, ale również przeżyłam je bardzo duchowo. Pokora i skromność Pana Pawła i Pana Huberta bardzo mnie ujęła. Piękno ich muzyki doskonale odzwierciedla to, jakich ich poznaliśmy: pewnych, z ogromną wrażliwością i wyczuciem. Najpiękniejsze w ich muzyce jest to, że w każdym momencie chwalą nią Boga i Jego stawiają w centrum. W centrum nie tylko muzyki, ale przede wszystkim życia.” – Karolina Nowicka

Bądźmy mocni w Panu, mocą Jego potęgi! Reviewed by on . ,, ‘Bądźmy mocni w Panu, mocą Jego potęgi!’ – najowocniejszy weekend jaki mogłam sobie wymarzyć! Spełniłam najskrytsze marzenie, poznałam najwspanialszych ludzi ,, ‘Bądźmy mocni w Panu, mocą Jego potęgi!’ – najowocniejszy weekend jaki mogłam sobie wymarzyć! Spełniłam najskrytsze marzenie, poznałam najwspanialszych ludzi Rating: 0

Komentarze (1)

  • Gość

    Ja tam byłam i dokładnie mam takie same odczucia, jeszcze dziś mam w uszach te pieśni i ciągle je nucę. Młodzież jest wspaniałą. Pozdrawiam Boguśka( jedna z tych starszych).

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top