Odpust św. Jana Chrzciciela

Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela patrona katedry kamieńskiej odbył się 24 czerwca. Po uroczystej mszy świętej wyruszyła procesja nad Marinę, gdzie modlono się za rybaków, marynarzy, żeglarzy oraz tych co nie wrócili z morza. Pobłogosławiono także wody zatoki kamieńskiej jak również jednostki pływające po różnych akwenach wodnych. Według niektórych osób wraz z tym dniem można się już kąpać, choć jest to jeszcze zapewne nie możliwe, gdyż temperatura wody, nie jest zbyt wysoka.