poniedziałek, 2 październik 2023, 06:21

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Muzyka poważna w wykonaniu egzotycznych artystów
Muzyka poważna w wykonaniu egzotycznych artystów

Muzyka poważna w wykonaniu egzotycznych artystów

niedziela, 29 czerwca 2014, 11:26 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Kolejny piątkowy wieczór należał do koncertu w ramach Jubileuszowego 50 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, w trakcie którego zaprezentował się m. in. filipiński chór z Manili.

Jednak wcześniej w części organowej prezentował swoje umiejętności znakomity organista prof. Joachim Grubich, który występował również podczas pierwszego koncertu w 1964 roku.

J. Grubich zagrał trzy utwory: Johanna Sebastiana Bacha „Preludium i fugę Es – dur BWV 552, „Fantazję Des – dur op. 101 Roberta Fuscha oraz „Wariację „Mein junges Leben hat ein End” Jana Pieterszoona Sweelincka. Jego występ został przyjęty dużymi oklaskami melomanów i to z owacjami na stojąco. Po swoim występie profesor – organista otrzymał z rąk burmistrza Kamienia Pomorskiego Bronisława G. Karpińskiego pamiątkowy medal specjalnie wybity z okazji 50 lecia Festiwalu.

W części kameralnej wystąpił filipiński Chór „Novo Concertante Manila” prezentując utwory wielu znakomitych kompozytorów. Ta część koncertu była dość niezwykła i imponująca. Filipińczycy bowiem za wykonanie swoich utworów zostali nagrodzeni potężną porcją braw. W swoim repertuarze przedstawili m.in. w „Ave Maria” Ralpha Hoffmanna, „Alleluia” Ralpha Manuela oraz Magnificat Andrzeja Koszewskiego. Oczywiście jak to bywa przy występach egzotycznych wykonawców oni także zostali wręcz zmuszeni do podwójnego bisowania.

Po koncercie dzięki reakcji naszego kolegi redakcyjnego udało się zaprosić wykonawców do wspólnej fotografii, na czym skorzystało wielu słuchaczy robiąc sobie pamiątkowe zdjęcia z członkami filipińskiego chóru.

A już w następny piątek o godzinie 19:00 w trzecim koncercie Jubileuszowego Festiwalu za organami zasiądzie znakomity Andrzej Chorosiński, który miał już możliwość grania na kamieńskich organach, oraz Kwartet Śląski ze skrzypcami, altówką i wiolonczelą.

Muzyka poważna w wykonaniu egzotycznych artystów Reviewed by on . Kolejny piątkowy wieczór należał do koncertu w ramach Jubileuszowego 50 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, w trakcie którego zaprezentowa Kolejny piątkowy wieczór należał do koncertu w ramach Jubileuszowego 50 Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, w trakcie którego zaprezentowa Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top