niedziela, 1 październik 2023, 17:28

Strona główna » WYDARZENIA » kultura i sztuka » Wystawa poplenerowa w Usedom

Wystawa poplenerowa w Usedom

poniedziałek, 30 czerwca 2014, 21:57 Kategoria: kultura i sztuka, REGION

W miniony weekend młodzież, artyści, mieszkańcy Usedom wzięli udział w wernisażu wieńczącym projekt realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin pod nazwą „POLSKO-NIEMIECKIE SPOTKANIA SZTUKI WOLIN-USEDOM 2014”. Otwarcia i powitania dokonali Burmistrz Usedom Jochen Storrer z Burmistrzem Wolina Eugeniuszem Jasiewiczem. Dziesięcioletnie kontakty gminy Wolin i Usedom na różnych płaszczyznach zaowocowały współpracą partnerów w dziedzinie sztuki. Patronami tej współpracy są przedstawiciele władz lokalnych Wolina i Usedom. Już od trzech lat, z inicjatywy Ośrodka Kultury Gminy Wolin, młodzież z Polski i Niemiec oraz artyści spotykają się podczas tygodniowego, polsko –niemieckiego pleneru artystycznego. W bieżącym roku, oprócz warsztatów z fotografii, malarstwa, rysunku, prowadzone były warsztaty z witrażownictwa Tiffany. W efekcie powstało kilkadziesiąt prac wykonanych różnymi technikami, fotografii oraz witraży. W plenerze udział wzięło około trzydziestu uczestników z Polski i Niemiec. Plener zwieńczył wernisaż prac w Wolinie, a od 28 czerwca wystawa prezentowana jest przez miesiąc po stronie partnera z Niemiec, w usedomskim urzędzie miejskim.

Polsko – niemiecki plener artystyczny, to realizacja szlachetnej idei poznania tego, co nas łączy, a nie dzieli. Prace powstałe w dziewiczych obszarach świadomości zaskakują siłą ekspresji i szczerością. Dzięki nim dowiadujemy się, że sztuka jest obszarem wolnym od podziałów.

Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów INTERREG IV A Euroregionu Pomerania) Wspólny Region – Wspólne Cele.

                                                                           Ośrodek Kultury Gminy Wolin

Wystawa poplenerowa w Usedom Reviewed by on . W miniony weekend młodzież, artyści, mieszkańcy Usedom wzięli udział w wernisażu wieńczącym projekt realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin pod nazwą „POL W miniony weekend młodzież, artyści, mieszkańcy Usedom wzięli udział w wernisażu wieńczącym projekt realizowany przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin pod nazwą „POL Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top