piątek, 9 grudzień 2022, 14:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » 1 sierpnia na festiwalu organowym królowała młodość i Jan Sebastian Bach
1 sierpnia na festiwalu organowym królowała młodość i Jan Sebastian Bach

1 sierpnia na festiwalu organowym królowała młodość i Jan Sebastian Bach

poniedziałek, 04 sierpnia 2014, 15:46 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, kultura i sztuka

Ostatni koncert, 1 sierpnia 2014 roku należał do młodych wykonawców. – Karol Mossakowski, który zaprezentował swój kunszt na organach, Akademię Muzyczną w Poznaniu ukończył zaledwie przed trzema laty, jednak w jego dorobku artystycznym jest wiele pierwszych nagród: w Ogólnopolskim Konkursie Organowym „Mendelssohn-Eben” w Krakowie (2009), Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2010), Międzynarodowym Konkursie „Praska Wiosna” w Pradze (2012).

Występował na wielu festiwalach organowych w kraju i za granicą (m.in. w tak prestiżowych miejscach jak katedra Notre Dame w Paryżu i Kaplica Królewska w Wersalu). Laureatami wielu prestiżowych konkursów rangi międzynarodowej są także artyści, którzy wystąpili w części kameralnej, dając koncert na fletach – Agata Kielar Długosz i Łukasz Długosz. W repertuarze koncertu dominowały utwory Jana Sebastiana Bacha, choć usłyszeliśmy także dzieła Wolfganga Amadeusa Mozarta i Fryderyka Chopina.

W najbliższy piątek przy organach zasiądzie André Siekierski z Francji, z pewnością w katedrze kamieńskiej dobrze zabrzmi także Krakowski Kwintet Instrumentów Dętych. Szczegóły programu znajdą Państwo na www.kamienpomorski.pl.Zapraszamy!

Dział promocji

 

1 sierpnia na festiwalu organowym królowała młodość i Jan Sebastian Bach Reviewed by on . Ostatni koncert, 1 sierpnia 2014 roku należał do młodych wykonawców. – Karol Mossakowski, który zaprezentował swój kunszt na organach, Akademię Muzyczną w Pozna Ostatni koncert, 1 sierpnia 2014 roku należał do młodych wykonawców. – Karol Mossakowski, który zaprezentował swój kunszt na organach, Akademię Muzyczną w Pozna Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top