wtorek, 28 czerwiec 2022, 11:58

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » O kamieńskim uzdrowisku w MHZK
O kamieńskim uzdrowisku w MHZK

O kamieńskim uzdrowisku w MHZK

środa, 03 września 2014, 21:49 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, społeczeństwo

            Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Podróż sentymentalna. 55 lat Uzdrowiska Kamień Pomorski”, które odbędzie się w sobotę, 6 września br. o godzinie 17.00 w siedzibie naszego Muzeum w Pałacu Biskupim.

Początki działalności uzdrowiskowej w Kamieniu Pomorskim sięgają roku 1876 kiedy odkryto złoża solanki. Kilka lat później oddano do użytku zakład kąpieli solankowych, w którym dziś mieści się zakład przyrodoleczniczy. Po II wojnie światowej podjęto starania zmierzające do reaktywowania działalności uzdrowiskowej w mieście. Na mocy zarządzenia Ministra Zdrowia z7 września 1959 r. powołano do życia Uzdrowisko w Kamieniu Pomorskim. Ta symboliczna data stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w powojennych dziejach Kamienia Pomorskiego na trwale decydując o jego przyszłości.

Serdecznie zapraszamy!

MHZK/Uzdrowisko Kamień Pomorski

O kamieńskim uzdrowisku w MHZK Reviewed by on .             Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Podróż sentymentalna. 55 lat Uzdrowiska             Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej oraz Uzdrowisko Kamień Pomorski serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy „Podróż sentymentalna. 55 lat Uzdrowiska Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top