wtorek, 28 czerwiec 2022, 12:12

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » We Wrzosowie bawiono się w różny sposób na Gminnych Dożynkach Gminy Kamień Pomorski
We Wrzosowie bawiono się w różny sposób na Gminnych Dożynkach Gminy Kamień Pomorski

We Wrzosowie bawiono się w różny sposób na Gminnych Dożynkach Gminy Kamień Pomorski

poniedziałek, 08 września 2014, 21:26 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, rozrywka, społeczeństwo

Miniona sobota obfitowała w wiele imprez w okolicach Kamienia Pomorskiego. Były liczne imprezy sportowe, ale także Gminne Dożynki gmin: Świerzno (była tam naprawdę znakomita impreza) oraz Kamień Pomorski, która to impreza odbyła się w tym roku we Wrzosowie.

Oprawa imprezy ot taka sobie, pewnie na możliwości organizatorów. Starostą dożynek był Bogusław Żak, zaś starościną Kazimiera Szymańska. Było trochę konkursów, było śpiewanie w postaci występów zespołu ludowego „Stawnianki” ze Stawna czy zespołu emerytów „Relax” z Kamienia Pomorskiego.

Warto przypomnieć, że gmina kamieńska ma ponad 27 sołectw, a na sobotnich dożynkach wystawiono raptem… trzy wieńce dożynkowe, które po równo oczywiście wygrały. Bo jakże mogło być inaczej. To prawda, każdy z nich był w istocie bardzo ładny i na pewno przygotowany z wielkim trudem. Ale też pozostaje żal i niedosyt, że inne z sołectw nie poczuły się do obowiązku i nie przyczyniły się przy tym do udekorowania tychże dożynek swoimi wieńcami. Szkoda, bardzo wielka szkoda. Bo koloryt i wymowa byłyby w tym miejscu (pod sceną) na pewno zupełnie inne.

Ludzi było naprawdę sporo, tyle tylko, że były momenty że byli oni wręcz zagubieni, bo było trochę bezwartościowych dłużyzn, które niczego nie wniosły w poziom tej imprezy, a pewnie jej zaszkodziły. Konkursy owszem były, był też mecz piłkarskim, a na nim emocji nie brakowało.

Posmakować czegokolwiek też można było za tak zwaną przysłowiową złotówkę, był również pokaz strażacki z OPS z „laniem wody” po boisku co wydawało się prawdopodobnie największym wydarzeniem tej imprezy.

Oczywiście wcześniej należy podkreślić, że tego dnia otwarto zmodernizowaną pięknie wyglądającą drogę w tej miejscowości. Warto też przypomnieć, że to kolejna inwestycja drogowa na przestrzeni nieco ponad roku we Wrzosowie.

Tak na dobrą sprawę poziom jako Dożynek Gminnych nie umniejszając trudów organizacyjnych ludzi zaangażowanych w to przedsięwzięcie nie był niestety najwyższych lotów. Wymagać można było po prostu nieco więcej. A szkoda, bo pogoda była wyśmienita i liczni przybywający z nie małą ciekawością na tę imprezę liczyli po prostu że gdzie jak gdzie, ale tutaj właśnie nieco się rozkręcą i nieco się zabawią. Jak to na dożynkach. Wielu po prostu zawiodło się.

Na uwagę jednak zasługuje co innego, przygotowanie wizualne samego Wrzosowa, które w centrum miejscowości udekorowano w wyjątkowy sposób, przypominając o tej imprezie. Podobnie było na rondzie wjeżdżając od strony Kamienia Pomorskiego, gdzie kierowców informował o sobotnich dożynkach duży, fajnie wkomponowany w otoczenie czytelny baner.

To plus, ale ich w tej imprezie niestety było mniej niż minusów.

Można pokrótce reasumując powiedzieć, że impreza się odbyła i tyle.

Obserwator

 

We Wrzosowie bawiono się w różny sposób na Gminnych Dożynkach Gminy Kamień Pomorski Reviewed by on . Miniona sobota obfitowała w wiele imprez w okolicach Kamienia Pomorskiego. Były liczne imprezy sportowe, ale także Gminne Dożynki gmin: Świerzno (była tam napra Miniona sobota obfitowała w wiele imprez w okolicach Kamienia Pomorskiego. Były liczne imprezy sportowe, ale także Gminne Dożynki gmin: Świerzno (była tam napra Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top