wtorek, 28 czerwiec 2022, 10:28

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Złote Wstęgi rozdane!
Złote Wstęgi rozdane!

Złote Wstęgi rozdane!

sobota, 27 września 2014, 07:12 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, społeczeństwo

NOMINOWANI PRZEZ KAPITUŁĘ DO NAGRODY

ZŁOTEJ WSTĘGI ZIEMI KAMIEŃSKIEJ ZA 2013 ROK

 

W KATEGORII PRZEDSIĘBIORCA ROKU:

Pan Marek Zagajski, Repro Service Pol Sp. z o.o.

Jest to prężna firma działająca w Kamieniu Pomorskim od 1989 roku, dająca miejsca pracy mieszkańcom, inwestująca w nowe technologie jako firma produkcyjna zajmująca się obróbką metalu. Efektem są w głównej mierze wyroby precyzyjne. Jest jedyną firmą w Polsce produkującą elektrozawory, które są sprzedawane na całym świecie. Od początku istnienia zakładem kieruje Pan Marek Zagajski. W trakcie minionego 25-lecia firma rozwijała się systematycznie, zwiększając potencjał produkcyjny i unowocześniając park maszyn. Obecnie zakład zatrudnia około 40 osób, a 80 % produkcji trafia na eksport.

 

W KATEGORII SPORTOWIEC ROKU:

Pan Krzysztof Wróblewski

Ten młody mieszkaniec naszego miasta jest czołowym zawodnikiem kraju oraz reprezentantem Polski w zapasach w stylu wolnym. Posiada aktualnie klasę mistrzowską. Za swoje osiągnięcia sportowe nagrodzony w 2012 roku statuetką Złotej Wstęgi Ziemi Kamieńskiej.

W 2013 roku Krzysztof Wróblewski zdobył:

– złoty medal Mistrzostw Polski oraz złoty medal akademickich Mistrzostw Polski

– srebrny medal międzynarodowych Mistrzostw Polski,

– V miejsce w Mistrzostwach Europy w Macedonii.

 

Pan Zbigniew Wróblewski

Jest mieszkańcem Kamienia Pomorskiego; od kilkunastu lat trenerem sekcji zapaśniczej Wiking Wolin, gdzie trenują zawodnicy z całego Powiatu Kamieńskiego. Pod wodzą trenera Zbigniewa Wróblewskiego osiągnęli oni w 2013 roku na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym znakomite wyniki, zdobywając między innymi trzy złote medale Mistrzostw Polski. Dwóch zawodników reprezentowało nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata, zdobywając czołowe miejsca i medal Mistrzostw Europy. Trener Zbigniew Wróblewski jako drugi trener kadry narodowej prowadził reprezentację Polski juniorek młodszych na Mistrzostwach Europy w Bułgarii. Pod jego wodzą reprezentacja Polski w Mistrzostwach Europy osiągnęła historyczny wynik, zdobywając pięć medali, w tym dwa złote i trzy brązowe. Pan Zbigniew nagrodzony został Złotą Wstęgą Ziemi kamieńskiej za rok 2004.

 

W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA:

Pan Jacek Simankowicz

Biznesmen, właściciel firmy Anex oraz kawiarni Pistacchio, ponadto prezes Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Kamieniu Pomorskim, zaangażowany w społeczne życie naszego miasta. Dał się poznać jako życzliwy i otwarty człowiek, wspierający każdą inicjatywę na rzecz dzieci i młodzieży, nie szczędzący czasu i środków finansowych na ten cel. Wśród inicjatyw, które otoczył swoją opieką są m. in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Dzień Dziecka, Festyn Dominikański, Dziecięca Delicjada, Pikniki Rodzinne, a także różnego rodzaju imprezy związane z wodą.

 

Pan Andrzej Szlawski

Mieszkaniec Wrzosowa, osoba bardzo aktywna na rzecz swojego środowiska. Był inicjatorem wykonania pomostu dla małych jednostek pływających na Zatoce Wrzosowskiej. Nakładem własnych sił i środków finansowych wykonał ławki wzdłuż ścieżki pieszo rowerowej oraz na terenie Wrzosowa – Radawki. Jako pasjonat roślin ozdobnych założył ogród – park dendrologiczny wzdłuż ścieżki pieszo rowerowej od szkoły we Wrzosowie w stronę Dziwnówka. Na własny koszt posadził tam około 80 gatunków różnych rzadko spotykanych drzew i krzewów. Jest człowiekiem uczynnym, chętnie uczestniczy w pracach społecznych.

 

W KATEGORII PROMOCJA GMINY:

Pan Cezary Sadowski

Od kilkunastu lat swoje zamiłowanie do sportów łączy z promocją naszego miasta. Jako kibic sportowy organizuje wyjazdy jemu podobnym pasjonatom na zawody w kraju i zagranicą. Są to wyjazdy między innymi na mecze siatkówki, piłki nożnej i najliczniejsze na zawody pucharu świata w skokach narciarskich. Swoje kibicowanie na skoczniach narciarskich rozpoczął ponad 16 lat temu, za czasów Adama Małysza i obecnie je kontynuuje jako członek oficjalnego fan klubu naszego mistrza świata i dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha. Każdorazowo na sportowe imprezy, a także na spotkania ze sportowcami i ich występy charytatywne Pan Cezary Sadowski zabiera baner w barwach biało-czerwonych z wyraźnym napisem Kamień Pomorski. Baner ten stanowi znakomitą reklamę naszego miasta nie tylko w miejscu odbywania się zawodów, ale wszędzie tam, gdzie dociera przekaz telewizyjny z transmisją zawodów.

 

W KATEGORII TWÓRCZOŚĆ I PROPAGOWANIE KULTURY:

Pan Jan Duda

Osoba niezmiernie zasłużona dla kultury Kamienia Pomorskiego. Jest współtwórcą Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, festiwalu, który w roku bieżącym obchodził swoje 50-lecie. Z wykształcenia organista, jest wykonawcą utworów mistrzów muzyki dawnej. Społecznik i propagator kultury. Pierwszy i długoletni kierownik Biura Organizacyjnego MFMOiK, wieloletni członek komitetu organizacyjnego Festiwalu.

 

Złote Wstęgi rozdane!

Poznaliśmy laureatów nagrody Burmistrza Kamienia Pomorskiego Złotej Wstęgi Ziemi Kamieńskiej za 2013 rok. Uroczystość towarzyszyła VII Ponadregionalnej Olimpiadzie Specjalnej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną a dzięki uprzejmości prezes Jolanty Janik odbyła się w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym przy ul. Garncarskiej w Kamieniu Pomorskim. Oprócz mieszkańców naszego miasta wzięli w niej udział także niecodzienni goście – olimpijczycy Wojciech Matusiak i Henryk Wawrowski, paraolimpijczycy Renata Chilewska i Ryszard Fornalczyk oraz przedstawiciele Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego reprezentował dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pan Jerzy Serdyński. Po muzycznym przywitaniu w wykonaniu duetu Salvador Dali zostały zaprezentowane sylwetki wszystkich nominowanych do nagrody, po czym ogłoszono wyniki. Wyróżnienia za nominację otrzymali:

  • w kategorii Sportowiec Roku – Pan Krzysztof Wróblewski oraz Pan Zbigniew Wróblewski,
  • w kategorii Działalność Społeczna – Pan Andrzej Szlawski,
  • w kategorii Promocja Gminy – Pan Cezary Sadowski.

Nagrodę Burmistrza Kamienia Pomorskiego Złotą Wstęgę Ziemi Kamieńskiej otrzymali:

  • w kategorii Przedsiębiorca Roku – Pan Marek Zagajski – REPRO SERVICE POL Sp. z o.o.,
  • w kategorii Działalność Społeczna – Pan Jacek Simankowicz,
  • w kategorii Twórczość i Propagowanie Kultury za całokształt działalności – Pan Jan Duda.

W swoim wystąpieniu do zebranych na sali burmistrz Bronisław Karpiński zwrócił uwagę, jak bardzo zmienia się w ostatnim czasie nasza gmina; wielka w tym zasługa także takich aktywnych ludzi, jak dziś uhonorowani. Dołączając do gratulacji, niezwykłość chwili podkreślił poseł na Sejm RP trzech kadencji i jednocześnie prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej Pan Stanisław Kopeć.

Złote Wstęgi rozdane! Reviewed by on . NOMINOWANI PRZEZ KAPITUŁĘ DO NAGRODY ZŁOTEJ WSTĘGI ZIEMI KAMIEŃSKIEJ ZA 2013 ROK   W KATEGORII PRZEDSIĘBIORCA ROKU: Pan Marek Zagajski, Repro Service Pol Sp. z NOMINOWANI PRZEZ KAPITUŁĘ DO NAGRODY ZŁOTEJ WSTĘGI ZIEMI KAMIEŃSKIEJ ZA 2013 ROK   W KATEGORII PRZEDSIĘBIORCA ROKU: Pan Marek Zagajski, Repro Service Pol Sp. z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top