wtorek, 28 czerwiec 2022, 11:50

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Tajemnice skarbca katedry kamieńskiej”
„Tajemnice skarbca katedry kamieńskiej”

„Tajemnice skarbca katedry kamieńskiej”

wtorek, 30 września 2014, 20:08 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia, kultura i sztuka

W tę sobotę, 4 października br., o godzinie 12.30 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, którego siedzibą jest Pałac Biskupi, odbędzie się promocja publikacji stargardzkiego historyka-regionalisty Janusza Leszka Jurkiewicza zatytułowanej „Tajemnice skarbca katedry kamieńskiej”.

Janusz Leszek Jurkiewicz jest postacią znaną wśród zachodniopomorskich regionalistów jako historyk, pisarz i fotografik od lat zajmujący się popularyzacją dziedzictwa kulturowego Pomorza Zachodniego. W swoim dorobku posiada kilkaset artykułów prasowych publikowanych na łamach: „Spotkań z Zabytkami”, „Odkrywcy” i „Dziennika Stargardzkiego” oraz książek poświęconych tej tematyce jak m.in. „Pomorski Szlak Cystersów” i „Legendy Pomorza Szczecińskiego”. Jest też autorem serii tomików monograficznych zatytułowanej „Zabytki Pomorza Zachodniego”, w ramach której jeden z tomów poświęcony został katedrze w Kamieniu Pomorskim.

Janusz L. Jurkiewicz jest założycielem pierwszego na Pomorzu Zachodnim oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, które działało w Stargardzie Szczecińskim oraz stargardzkiego stowarzyszenia „Zachodniopomorskie Dziedzictwo Kulturowe”. W 2011 r. został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. „Tajemnice skarbca katedry kamieńskiej” to pierwsze tak kompleksowe opracowanie dotyczące tej tematyki, którą najbardziej chyba spopularyzował film dokumentalny, zrealizowany przed czterdziestoma laty przez nieżyjącego już szczecińskiego reżysera Andrzeja Androchowicza, pt. „Tajemnica skarbca kamieńskiego”.

W tę sobotę Janusz Jurkiewicz przedstawi swoje ustalenia dotyczące tego jakże interesującego zagadnienia. W trakcie spotkania będzie też niecodzienna możliwość zakupu publikacji i uzyskania autografu Autora. Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

„Tajemnice skarbca katedry kamieńskiej” Reviewed by on . W tę sobotę, 4 października br., o godzinie 12.30 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, którego siedzibą jest Pałac Biskupi, odbędzie się promocja publikacji sta W tę sobotę, 4 października br., o godzinie 12.30 w Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej, którego siedzibą jest Pałac Biskupi, odbędzie się promocja publikacji sta Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top