niedziela, 1 październik 2023, 16:59

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Kosmografia Filipa Szyszkowskiego

Kosmografia Filipa Szyszkowskiego

czwartek, 09 października 2014, 19:42 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Zapraszamy na wystawę prac Filipa Szyszkowskiego, którą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach można oglądać do 29 listopada 2014 r. Nasza instytucja kultury od lat wspiera młodego artystę. W 2011 roku zorganizowaliśmy jego wieczór autorski, gdzie prezentował publiczności swoją literaturę oraz projekty muzyczne.

Filip Szyszkowski urodził się 1991 roku. Międzyzdrojanin. Zdobywca kilku nagród literackich, m.in. IV miejsca w konkursie Złote Pióro Głosu Szczecińskiego. Autor powieści, m.in.: „Bezkształt” oraz „Defibrylacja”. Jest twórcą projektów muzycznych 21 Gramms i Morpeth. Obecnie jest studentem V roku na Wydziale Filozofii na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. W sezonie letnim pracuje jako ratownik WOPR na międzyzdrojskiej plaży.

Prace, które można oglądać w Galerii bibliotecznej zostały wykonane techniką spray painting. Filip zainteresował się nią, bo miał potrzebę oddania piękna kosmosu, a jest to jedna z najprostszych technik.

Spray painting to forma sztuki opierającej się na wykorzystaniu farb w sprayu. Obrazy wykonuje się jakby od tyłu, na papierze fotograficznym. Za pierwszego artystę tworzącego tą techniką uznaje się Rubena “Sadota” Fernandeza, który tworzył na ulicy we wczesnych latach 80 w Mexico City. Spray painting wykorzystuje minimalną ilość narzędzi – wszystko czego potrzeba, by zacząć to: papier fotograficzny, dwie farby (biała i czarna) i kartki z kolorowych czasopism.

Bibliotekarze

Kosmografia Filipa Szyszkowskiego Reviewed by on . Zapraszamy na wystawę prac Filipa Szyszkowskiego, którą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach można oglądać do 29 listopada 2014 r. Nasza instytucj Zapraszamy na wystawę prac Filipa Szyszkowskiego, którą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Międzyzdrojach można oglądać do 29 listopada 2014 r. Nasza instytucj Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top