czwartek, 1 grudzień 2022, 17:17

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki
Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki

piątek, 17 października 2014, 09:10 Kategoria: edukacja, Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach 16 października 2014 r. zorganizowała lekcję biblioteczną, podczas której dzieci klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Międzyzdrojach mogły zapisać się do wypożyczalni. Dyrektor Andżelika Gałecka przedstawiła wszystkich pracowników biblioteki oraz opowiedziała o zasadach korzystania z księgozbioru działu dziecięcego, którego książki mogą wypożyczać do domu. Jak się później okazało, niektórzy mali czytelnicy byli już zapisani i od dawna korzystali z biblioteki, z czego jesteśmy bardzo dumni.

Na początku spotkania Pan Szymon Głod, starszy bibliotekarz, zaprosił uczniów do obejrzenia i wysłuchania bajek. Podczas pobytu w bibliotece uczniowie założyli swoją kartę biblioteczną i przystąpili do programu „Od najmłodszych lat z książką za pan brat”, który skierowany jest dla uczniów klas I-III. Za każdą wypożyczoną książkę uczeń otrzymuje „gwiazdkę”, wkleja ją na specjalną kartę, którą dostaje od bibliotekarza podczas zapisu. Za zebrane 50 gwiazdek, młody czytelnik otrzymuje niespodziankę. Celem tego programu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Później Pani Monika Jakubowska, straszy bibliotekarz, przeprowadziła z uczniami zabawę w kalambury.

Po założeniu kart bibliotecznych, każdy z uczniów został pasowany przez Panią Dyrektor na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej ogromnym piórem, które jest symbolem pisarzy. Było to bardzo emocjonujące przeżycie dla dzieci. Każdy stał w skupieniu i czekał, aż pióro znajdzie się na jego ramieniu, by oficjalnie zostać czytelnikiem międzyzdrojskiej biblioteki.

Na zakończenie uczniowie otrzymali słodki poczęstunek. Mali czytelnicy dostali również zaproszenie na spektakl „Przygody Piotrusia”, który odbędzie się w bibliotece 22 października 2014 o godz. 10:15.

 

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach 16 października 2014 r. zorganizowała lekcję biblioteczną, podczas której dzieci klas pierwszych ze Szkoły Podstaw Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach 16 października 2014 r. zorganizowała lekcję biblioteczną, podczas której dzieci klas pierwszych ze Szkoły Podstaw Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top