czwartek, 1 grudzień 2022, 16:46

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Jesienny Piknik Rodzinny – Chynowo 2014

Jesienny Piknik Rodzinny – Chynowo 2014

wtorek, 21 października 2014, 22:27 Kategoria: edukacja, Gmina Wolin, kultura i sztuka

Mieszkańcy sołectwa Chynowo przy współpracy z sołtysem i mieszkańcami sołectwa Kodrąb, w ramach „DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCEGO – GRANTY DLA AKTYWNYCH SOŁECTW”, zorganizowali w dniu 18 października br. piknik rodzinny. Podczas pikniku, kilkudziesięcioosobowa grupa dzieci, pochodzących z sołectwa Kodrąb i sołectwa Chynowo, w wieku od 5 do 12 roku życia, zaprezentowała swoje umiejętności językowe zdobyte podczas trwającego od kilku miesięcy projektu realizowanego przez Ośrodek Kultury Gminy Wolin, a dofinansowanego ze środków PROW-u. Projekt obejmuje zajęcia warsztatowe, nauki języka niemieckiego z wykorzystaniem zajęć ruchowo-artystycznych- eurytmii. W obu sołectwach, od kilku miesięcy, w cyklu dwa razy w tygodniu, warsztaty te prowadzi p. Jolanta Janczykowska, absolwentka studiów eurytmicznej sztuki w INSTYTUCIE WALDORFSKIEJ PEDAGOGIKI w Witten W Niemczech, wieloletnia nauczycielka eurytmii w przedszkolach w Düsseldorfie, w Szwajcarii, nauczycielka eurytmii w grupach zabaw w Bazylei, a od 2002 roku prowadzi naukę języka niemieckiego dla dzieci w Świnoujściu.

Świadkami pokazu byli nie tylko rodzice, mieszkańcy sołectwa Chynowo i Kodrąb, ale również zaproszeni goście w osobach Wicemarszałka Woj. Zachodniopomorskiego P. Jarosława Rzepy, burmistrza Wolina P. Eugeniusza Jasiewicza oraz radnego Rady Miejskiej w Wolinie P. Mieczysława Rybakowskiego.W pokazie uczestniczyli nie tylko mieszkańcy obu sołectw, ale również zaproszeni goście tj. burmistrz Wolina p. Eugeniusz Jasiewicz oraz wicemarszałek woj. zachodniopomorskiego p. Jarosław Rzepa. W czasie pikniku przeprowadzono konkursy zręcznościowe oraz konkurs plastyczny pod nazwą „PORY ROKU”. Jury w składzie: p. Dorota Tomaszewska, p. Martyna Błaszczyk, p. Marzena Młyńska, p. Justyna Pietrzak, p. Agata Białek wyłoniły laureatów konkursu: grupa młodszych uczestników w wieku do lat 7:

I miejsce             Patrycja Sech lat 5

II miejsce            Marika Błasczyk lat 6

III miejsce           Karolina Tankowska lat 6

Wyróżnienia otrzymali: Jagódka Branicka –lat 4, Aleksander Cichawa – lat 4, Amelka Białek – lat 4, Oskar Pietrzak lat 4

grupa uczestników konkursu w wieku od 8 roku życia:

I miejsce             Martyna Frąckowiak

II miejsce            Klaudia Nurkowska

III miejsce           Piotr Mitura

Wyróżnienia otrzymali: Alicja Uss, Julia Igielska, Wiktoria Szterna,k Natasza Ociepa

 

 

Jesienny Piknik Rodzinny – Chynowo 2014 Reviewed by on . Mieszkańcy sołectwa Chynowo przy współpracy z sołtysem i mieszkańcami sołectwa Kodrąb, w ramach „DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCEGO – GRANTY DLA AKTYWNYCH SOŁECTW”, zorga Mieszkańcy sołectwa Chynowo przy współpracy z sołtysem i mieszkańcami sołectwa Kodrąb, w ramach „DZIAŁANIA AKTYWIZUJĄCEGO – GRANTY DLA AKTYWNYCH SOŁECTW”, zorga Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top