środa, 7 grudzień 2022, 21:57

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Świerzno » II Świerznowski Bieg Niepodległościowy „Pomorze Zachodnie Biega”

II Świerznowski Bieg Niepodległościowy „Pomorze Zachodnie Biega”

środa, 12 listopada 2014, 19:34 Kategoria: Gmina Świerzno, kultura i sztuka

W dniu 11 listopada br. o godz. 13:00 rozpoczął się już II Świerznowski Bieg Niepodległościowy, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świerznowskiej, a współorganizatorami: Sołectwo Świerzno, Urząd Gminy w Świerznie, Gimnazjum w Świerznie, OSP Świerzno oraz OSP Stuchowo. W tym roku bieg odbywał się pod Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza. Bieg dofinansowany był ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 w postaci technicznych koszulek biegowych, które zostały rozdane uczestnikom biegu.

Wśród zawodników znaleźli się nie tylko mieszkańcy Gminy Świerzno, ale także przybyli do nas biegacze z całego województwa zachodniopomorskiego. Dla zwycięzców poszczególnych kategorii ufundowano pamiątkowe medale, statuetki oraz nagrody rzeczowe. Tradycyjnie, spośród wszystkich biorących udział w biegu został wylosowany rower ufundowany przez Panią Emilię Szczeblewską radną Powiatu Kamieńskiego. W tym roku wylosowała go Sandra Flonc – uczennica Gimnazjum w Świerznie. Nagrodzony też został najmłodszy uczestnik biegu – Kornel Krakowski, który biegł na dystansie ok. 300m z grupą starszych od siebie dzieci.Wszyscy przybyli uczestnicy i goście zostali zaproszeni na następny bieg już za rok.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świerznowskiej składa podziękowania dla: Olgierda Geblewicza , Artura Łąckiego, Konstantego Tomasza Oświęcimskiego, Emilii Szczeblewskiej, Grzegorza Kubasa, Zygmunta Brody, Sołectwa Świerzno, OSP Stuchowo, OSP Świerzno, Jadwigi Kasprzak, Tadeusza Murawskiego, Luizy Zima, Jana Woźnego, pracownikom Urzędu Gminy oraz wolontariuszy.

Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świerznowskiej

II Świerznowski Bieg Niepodległościowy „Pomorze Zachodnie Biega” Reviewed by on . W dniu 11 listopada br. o godz. 13:00 rozpoczął się już II Świerznowski Bieg Niepodległościowy, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świer W dniu 11 listopada br. o godz. 13:00 rozpoczął się już II Świerznowski Bieg Niepodległościowy, którego organizatorem było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Świer Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top