środa, 7 grudzień 2022, 21:04

Strona główna » POWIAT » „Ogródki Działkowe” akcja przed zimą
„Ogródki Działkowe” akcja przed zimą

„Ogródki Działkowe” akcja przed zimą

środa, 19 listopada 2014, 07:52 Kategoria: POWIAT, społeczeństwo

Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Wzorem lat ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim wraz z pracownikami Opieki Społecznej, Zarządu Działkowców oraz Strażą Miejską odwiedzali ogrody działkowe na terenie naszego powiatu.

Podczas dzisiejszych działań pod kryptonimem „Ogródki Działkowe” policjanci kontrolowali ogrody pod kątem przebywania osób potrzebujących pomocy, nieletnich oraz poszukiwanych. Napotkane przez funkcjonariuszy osoby bezdomne otrzymały informację, w jakich placówkach mogą otrzymać pomoc oraz gdzie bezpiecznie przetrwać nadchodzący wyjątkowo trudny dla nich czas. Policjanci wraz z zaprzyjaźnionymi służbami uświadamiali, że nocowanie w nieogrzewanych pomieszczeniach jest poważnym zagrożeniem dla ich życia i zdrowia. Przypominali, że osoby nietrzeźwe są szczególnie narażone na wychłodzenie organizmu. Uświadamiali, iż zima a co za tym idzie spadek temperatury mogą okazać się zagrożeniem dla życia i zdrowia. Policjanci uczulali działkowców, by zainteresowali się rodzinami z małoletnimi dziećmi, osobami nieletnimi i o każdym takim przypadku informowali odpowiednie służby.

Równie ważnym powodem akcji ma być zapobieganie uciążliwym kradzieżom, włamaniom i aktom wandalizmu a co za tym idzie poprawa bezpieczeństwa na działkach.

 

 

  1. sierż. Marta Szołtun

 

„Ogródki Działkowe” akcja przed zimą Reviewed by on . Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Wzorem lat ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób pozbawionych dachu nad głową. Wzorem lat ubiegłych policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top