środa, 7 grudzień 2022, 20:10

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Golczewo » Zbigniew Wodecki Solo – koncert w Golczewie
Zbigniew Wodecki Solo – koncert w Golczewie

Zbigniew Wodecki Solo – koncert w Golczewie

piątek, 21 listopada 2014, 20:31 Kategoria: Gmina Golczewo, kultura i sztuka

Zbigniew Wodecki – utalentowany polski instrumentalista, piosenkarz i kompozytor, autor m.in. takich przebojów jak „Chałupy”, „Zacznij od Bacha” czy „Pszczółka Maja”, laureat wielu konkursów i festiwali – wystąpi w golczewskim klubie Herbowa! Solowy koncert artysty odbędzie się 28 listopada o godz. 20.30.

Zbigniew Wodecki rozpoczął swą przygodę z muzyką już w wieku 5 lat. Z wyróżnieniem ukończył. Państwową Szkołę Muzyczną II st. w Krakowie, w klasie skrzypiec Juliusza Webera. Grał m.in. z Ewą Demarczyk, Markiem Grechutą, Zygmuntem Koniecznym, w zespołach Czarne Perły i Anawa. Był skrzypkiem Orkiestry Symfonicznej PRiTV oraz Krakowskiej Orkiestry Kameralnej. Jako wokalista zadebiutował w latach 70-tych. Wszyscy znamy jego niezapomniane przeboje „Chałupy”, „Zacznij od Bacha”, „Izolda” czy „Pszczółka Maja”.

Instrumentalista, kompozytor, aranżer, jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Sam o sobie mówi, że jest „śpiewającym muzykiem”. Lista jego osiągnięć muzycznych jest bardzo długa, a przecież ciągle nie zamknięta! W ubiegłym roku wydał kolejną płytę „platyNOWA”. Marzy także o lansowaniu młodych, zdolnych ludzi, których kreowałby na prawdziwe gwiazdy. Był gospodarzem telewizyjnego programu muzycznego TVN „Droga do gwiazd”, „ Twoja droga do gwiazd” oraz jednym z jurorów w polskiej edycji programu „Taniec z gwiazdami”.

Zbigniew Wodecki to uznany artysta wielkiego formatu, wielokrotnie nagradzany za wybitne osiągnięcia, odznaczony srebrnym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. To dla nas ogromne wyróżnienie, że tak utalentowany muzyk wystąpi w Herbowej. Serdecznie zapraszamy wszystkich melomanów, to z pewnością będzie niezapomniany koncert” – mówi Maciej Zieliński, właściciel restauracji Herbowa.

Koncert odbędzie się 28 listopada (piątek) o godz. 20.30. Bilety w cenie 45 zł (przedsprzedaż) i 50 zł (w dniu koncertu) do nabycia w Herbowej (ul. Zwycięstwa 9, Golczewo) oraz w sklepie Oszczędny koszyk (ul. Szczecińska 12, Kamień Pomorski). Patronem medialnym koncertu jest portal Infoludek.

Zbigniew Wodecki Solo – koncert w Golczewie Reviewed by on . Zbigniew Wodecki - utalentowany polski instrumentalista, piosenkarz i kompozytor, autor m.in. takich przebojów jak "Chałupy", "Zacznij od Bacha” czy "Pszczółka Zbigniew Wodecki - utalentowany polski instrumentalista, piosenkarz i kompozytor, autor m.in. takich przebojów jak "Chałupy", "Zacznij od Bacha” czy "Pszczółka Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top