czwartek, 18 sierpień 2022, 11:48

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » No to mamy Radę Miejską
No to mamy Radę Miejską

No to mamy Radę Miejską

poniedziałek, 01 grudnia 2014, 21:04 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, polityka

Jak zwykle pierwsza sesja nowej rady miejskiej miała odświętny i podniosły charakter.  Nowi  rajcy miejscy złożyli ślubowanie. Były zapewnienia o godnym, rzetelnym i uczciwym sprawowaniu obowiązków. Obowiązki radnego to wytężona praca dla dobra gminy i jej wszystkich mieszkańców.  Radni w swoich sumieniach zapewne dodawali i zapewniali o dokładaniu starań, o nowych inicjatywach, o nowym otwarciu.  Głośno jeszcze o zmianach się nie mówiło.  A zmiany nadejdą. Kiedy? Kiedyś. Wniosek z postawy radnych wydaje się być jeden: będzie lepiej niż było za poprzednich kadencji! Nie jesteśmy portalem, który ufa wszystkim i we wszystko.  Będziemy się tej radzie i jej uchwałom bacznie przyglądać. Poprzemy wszystko to, co będzie pożyteczne. Zanegujemy i skrytykujemy wszystko to, co będzie jawnie i skrycie szkodzić ogółowi mieszkańców. Nasza spolegliwość dla nowej rady skończy się tam, gdzie dostrzeżemy głupotę, nepotyzm, chuligaństwo polityczne i nieudolność gospodarczą. W tej radzie pewne ugrupowanie zdobyło większość mandatów i decyzyjność uchwałodawczą. Tym większa jest tej rady odpowiedzialność, bo wroga już nie ma. Ta rada, jak żadna inna, będzie samodzielnie odpowiadać za zadłużenie miasta i gminy. Jak żadna inna odpowie za działania  zwiększające konkurencyjność miasta i gminy pośród 2479  innych gmin w Polsce. To ta rada odpowie za to, że w Kamieniu żyje się mieszkańcom lepiej lub gorzej niż w innych podobnych miastach i gminach. To ona odpowie za to, że miasto to jednak posiada albo straci wypracowany z takim trudem klimat społeczny i gospodarczy i że  jest znane coraz lepiej  w kraju i za granicą albo dryfuje w kierunku bytu wirtualnego. Oczekiwania nasze od nowej rady są proste i jasne. Miasto i Gminę Kamień Pomorski nie stać na stagnację albo jako takie „popychanie” do przodu.  Wyższy poziom rozwoju osiąga się w walce konkurencyjnej. Konkurencja nie śpi i maruderów kąsać będą jeno psy. Tam gdzie Kamień zaniedba, ktoś inny się obłowi. Tam, gdzie Kamień się spóźni, inne gminy zjedzą cały tort. Tak, gdzie Kamień nie będzie umiał, już nigdy się nie nauczy, bo czas na naukę minął.

Panie i Panowie radni. Życzymy Wam powodzenia!

szrek

No to mamy Radę Miejską Reviewed by on . Jak zwykle pierwsza sesja nowej rady miejskiej miała odświętny i podniosły charakter.  Nowi  rajcy miejscy złożyli ślubowanie. Były zapewnienia o godnym, rzetel Jak zwykle pierwsza sesja nowej rady miejskiej miała odświętny i podniosły charakter.  Nowi  rajcy miejscy złożyli ślubowanie. Były zapewnienia o godnym, rzetel Rating: 0

Komentarze (7)

 • Gość

  Autor mógł garować na zamku w Nowogardzie, albo łoić rum na Haiti. Za kasę można napisać wszystko i o wszystkich i nie trzeba się nikomu i niczemu przyglądać. Jakby mi zapłacili, to sam bym tak napisał.

 • Gość

  a gdzie byl autor przez ostatnie 4 lata???????????????? nie przygladal sie radzie????????

 • fiona

  Teraz bedzie gadanie ze to wina bronka i nic nie zrobia przez cala kadencje

 • fiona

  Teraz bedzie gadanie ze to wina bronka i nic nie zrobia przez cala kadencje

 • Gość

  Teraz przez 4 lata nowy burmistrz będzie gadal ze zrobilby duzo, ale to wina bronka, ze miasto zadluzone i nic nie zrobi, to bedzie 4, a nawet 8 lat stagnacji. Bronek mial pomysl na dalszy rozwoj tego miasta pomimo zadluzenia, ciekawe co ten wymysli i czy faktycznie zadba o nowa lepsza jakosc. Obym sie mylil ze stachu nic nie zrobi.

 • Gość

  No pełnia szczęścia! Aż chce się zacytować klasyka: „Teraz k… my!” Coś z tego będzie? Ma rację autor komentarza , że gmina będzie dryfować w kierunku bytu wirtualnego.Na papierze i w eterze ( fejs, blogi i tam takie portale) będzie pięknie i wspaniale. A co niektórzy „wyborcy” obudzą się i tak z ręką w nocniku.

  • Gość

   dobrze powiedziane

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top