czwartek, 18 sierpień 2022, 12:29

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » St. Kuryłło ślubował
St. Kuryłło ślubował

St. Kuryłło ślubował

piątek, 05 grudnia 2014, 22:47 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, polityka

Stanisław Kuryłło ślubował dziś na specjalnej sesji Rady Miejskiej.  Akt ślubowania został prze niego odczytany, padło sakramentalne słowo „Ślubuję” i od tego momentu nowy Burmistrz  Kamienia Pomorskiego oficjalnie obejmuje swoje obowiązki. Widać było jego zaambarasowanie sytuacją, bo nie udało mu się wyrecytować formuły ślubowania z pamięci. Sala sesyjna to nie boisko.  Wśród części zgromadzonych wyraźnie wyczuwało się atmosferę niemijającej euforii ze zwycięstwa w wyborach. Brakowało tylko fanfar na cześć i z okazji odniesionych sukcesów. Nasz Burmistrz, nasza Rada – pełnia zwycięstwa!  Dwie blachy ciasta od sponsora podniosły poziom cukru i endorfin.

Nowemu Burmistrzowi sprawować  obowiązki nie będzie łatwo. Prawo ustanowiło urząd burmistrza monokratycznym (jednoosobowym) organem gminy.  Urząd burmistrza to organ administracji publicznej właściwy do wydawania decyzji w sprawach indywidualnych. Burmistrz jest  kierownikiem urzędu gminy, przełożonym służbowym zatrudnionych tam pracowników samorządowych, zwierzchnikiem służbowym kierowników gminnych jednostek organizacyjnych, ustawowym reprezentantem gminy, terenowym organem obrony cywilnej, podmiotem odpowiedzialnym za sprawy ochrony przed powodziami i skutkami klęsk żywiołowych. Jest także  kierownikiem urzędu stanu cywilnego.  Najistotniejsze obowiązki burmistrza to  przygotowywanie projektów uchwał rady gminy, przygotowywanie projektu budżetu gminy, określanie sposobu wykonania uchwał rady, gospodarowanie mieniem komunalnym, wykonywanie budżetu gminy, zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. Przekazanie tak ogromnej władzy, zgodnie z wolą ustawodawcy, urzędowi Burmistrza nakłada nań ogromną odpowiedzialność.   Zderzanie się  tej odpowiedzialności z twardą rzeczywistością będzie dla osoby sprawującej ten urząd zawsze trudne i bolesne.  Dziś święto a w poniedziałek twarde lądowanie na twardym stołku. Regionalna Izba Obrachunkowa wydala negatywną opinię o budżecie Gminy Kamień Pomorski na rok 2015. Skoro radni z poprzedniej kadencji, a ci sami co zasiadają w Radzie w tej kadencji, ostrzegali o groźbie przekroczenia wskaźników, to dziś muszą mieć gotowe rozwiązanie problemu. Właśnie po to wybrano Radę i Burmistrza, aby rozwiązali m.in. problem wskaźników. Już nie są opozycją, ale zachowują się jakby nią jeszcze byli. Biadolenie i obwinianie b. Burmistrza Karpińskiego przestało działać.

 

szrek

St. Kuryłło ślubował Reviewed by on . Stanisław Kuryłło ślubował dziś na specjalnej sesji Rady Miejskiej.  Akt ślubowania został prze niego odczytany, padło sakramentalne słowo „Ślubuję” i od tego m Stanisław Kuryłło ślubował dziś na specjalnej sesji Rady Miejskiej.  Akt ślubowania został prze niego odczytany, padło sakramentalne słowo „Ślubuję” i od tego m Rating: 0

Komentarze (5)

 • Gość

  Zdjęcia super! A miny dwulicowców nie do podrobienia! Cała prawda bije z ich fałszywych uśmiechów.

 • Gość

  a wypowiedx nowego burmistrza – porazka.

 • gość

  sala była wypełniona po brzegi, elektoratem i ciekawskimi a ciacho było nawet smaczne

 • lizus

  jeszcze się taki nie urodził co by każdemu dogodził

 • Gość

  Stachu jakis zaspany 😀

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top