czwartek, 18 sierpień 2022, 12:24

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kamieński jarmark pełen wrażeń
Kamieński jarmark pełen wrażeń

Kamieński jarmark pełen wrażeń

poniedziałek, 15 grudnia 2014, 18:40 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

W minioną niedzielę 14 grudnia od samego rana zapachniało w naszym mieście świętami. Wystawcy, którzy korzystając z zaproszenia Gminy Kamień Pomorski i Kamieńskiego Domu Kultury wzięli udział w IV Jarmarku Świątecznym, zaskoczyli odwiedzających wielką gamą atrakcyjnych produktów i akcesoriów. Różnego rodzaju ozdoby – stroiki, bombki, upominki i opakowania na prezenty, wszystko to zazwyczaj ręcznie wykonane kusiło kształtem i kolorem; nie brakowało też pachnących pierników i innych smakołyków, które tak lubimy na święta. Choć w powietrzu czuć było nadchodzącą zimę, to uczestnikom chłód nie dokuczał zbytnio, gdyż na jarmarku nie brakowało ciepłych potraw i napojów. Hitem kulinarnym okazała się ognista zupa rybna, z wielkim smakiem degustowano także pierogi z kapustą i grzybami. Od godz. 13.00 w centrum zainteresowania znalazła się scena i występujący na niej mali i duzi artyści, dzięki którym nastrój świąteczny zagościł na dobre w naszych sercach. Na początek rozgrzał atmosferę Klaun Tomi, który jako zimowy skrzat, korzystając z pomocy Mikołaja i Bałwanka, poprowadził zabawę dla najmłodszych. Gorącymi brawami przyjęto występ uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, którzy jak co roku z wielkim zaangażowaniem odegrali jasełka. W świątecznym repertuarze na scenie kolejno prezentowały się kamieńskie zespoły: „Stawnianki”, „O rety! Flażolety”, Relax”, a także młodzież z KaDeKu. Nie jest łatwo grać na instrumentach i śpiewać w temperaturze bliskiej zera, tym bardziej jesteśmy wdzięczni naszym wykonawcom!

Organizatorzy jarmarku – pragną serdecznie podziękować wszystkim partnerom, sponsorom i uczestnikom jarmarku. Wśród podmiotów do których kierujemy nasz uśmiech i ukłon jest Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów Oddział w Kamieniu Pomorskim, Stowarzyszenie Kulturalny Kamień, Zarząd Dróg Powiatowych, Ochotnicza Straż Pożarna z Trzebieszewa i Jarszewa oraz Spółdzielnia Socjalna „WARCISŁAW”. Za życzliwość i pomoc pragniemy podziękować także Agencji Artystycznej „Grand Music” z panem Sebastianem Wodzińskim i Dariuszem Gołdynem, a za pyszne pierogi panu Robertowi Jaskólskiemu. Bez zaangażowania pana Mieczysława Iwancewicza nie byłyby tak smaczne i chrupiące! Dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w części wystawienniczej, a także wszystkim naszym artystom, którzy zadbali o klimat tego niedzielnego popołudnia.

Dział Promocji

Kamieński jarmark pełen wrażeń Reviewed by on . W minioną niedzielę 14 grudnia od samego rana zapachniało w naszym mieście świętami. Wystawcy, którzy korzystając z zaproszenia Gminy Kamień Pomorski i Kamieńsk W minioną niedzielę 14 grudnia od samego rana zapachniało w naszym mieście świętami. Wystawcy, którzy korzystając z zaproszenia Gminy Kamień Pomorski i Kamieńsk Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top