czwartek, 18 sierpień 2022, 12:26

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Kolejny budynek Uzdrowiska rozebrany

Kolejny budynek Uzdrowiska rozebrany

wtorek, 16 grudnia 2014, 15:53 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, gospodarka

Nieopodal trwającej budowy na terenie uzdrowiska został rozebrany budynek pod trwającą inwestycję, rozpoczętą jeszcze za kadencji Bronisława Karpińskiego. Więcej o inwestycji w/g informacji podanych na stronie inwestora:

 

Istniejący Szpital Uzdrowiskowy „Mieszko” położony jest w centrum Kamienia Pomorskiego. Jest obiektem 4 – kondygnacyjnym, wybudowanym w 1910 r. i podlegającym ochronie konserwatorskiej. W jego skład wchodzi korpus główny, dwa skrzydła wschodnie i zachodnie oraz skrzydło południowe.
„Mieszko” położony jest w parku z bujnym, starym drzewostanem, z licznymi alejkami i żywopłotami.

Rozbudowa i modernizacja Szpitala Uzdrowiskowego ” Mieszko” przewidziana jest w dwóch etapach. Swoja nowoczesną stylizacją ma nawiązywać do istniejącego budynku.

 • I etap: dobudowa pawilonu zawierająca basen solankowy i oddziały łóżkowe
 • II etap: gruntowna modernizacja „starego” obiektu w dwóch fazach:
  • w pierwszej fazie przewidywana jest przeniesienie części kuracjuszy do nowo wybudowanego pawilonu,
  • w drugiej fazie przeniesienie pozostałych kuracjuszy do zmodernizowanej części.

Rozbudowa szpitala (części zawierającej basen solankowy a nad nim – na wyższych kondygnacjach – oddziały łóżkowe) nastąpi od południowej strony elewacji. Nowy pawilon będzie funkcjonował w oparciu o powiązanie komunikacyjne dla kuracjuszy z istniejącą recepcją i głównym wejściem do Szpitala. Ponadto, od strony południowej będzie niezależne wejście i recepcja dla komercyjnych użytkowników basenu.

Na etapie rozbudowy zostanie przeprowadzona inwentaryzacja budowlana istniejącego obiektu „Mieszko”. Zostanie wykonany projekt budowlany i wykonawczy w celu przystosowania obiektu do standardów, jakie będą przyjęte w nowym obiekcie. Nastąpi przeprojektowanie i przebudowanie kondygnacji, stworzony zostanie nowy układ przestrzenny i funkcjonalny pomieszczeń. W starym szpitalu będzie wymieniona stolarka okienna i inne elementy konstrukcyjne. Układ komunikacyjny wewnątrz obiektu będzie dostosowany również dla osób niepełnosprawnych po to, by stworzyć komfortowe warunki do poruszania się.

Rozpoczęcie inwestycji obejmującej dobudowę pawilonu zawierającego basen solankowy i oddziały łóżkowe nastąpi we wrześniu 2014 r. Przewidywany okres trwania realizacji inwestycji to 12 miesięcy. Oddanie obiektu do użytkowania odbędzie się z końcem grudnia 2015 r. Kompleks szpitalny o profilu rehabilitacyjnym w Kamieniu Pomorskim będzie obiektem o standardzie niespotykanym do tej pory w naszym regionie.

Kolejny budynek Uzdrowiska rozebrany Reviewed by on . Nieopodal trwającej budowy na terenie uzdrowiska został rozebrany budynek pod trwającą inwestycję, rozpoczętą jeszcze za kadencji Bronisława Karpińskiego. Więce Nieopodal trwającej budowy na terenie uzdrowiska został rozebrany budynek pod trwającą inwestycję, rozpoczętą jeszcze za kadencji Bronisława Karpińskiego. Więce Rating: 0

Komentarze (2)

 • Gość

  rewelacyjne zdjęcia, aż się łezka w oku kręci, tyle lat historii i wspomnień… ale może to i dobrze, niech się zmienia na lepsze 🙂

 • Gość

  Nareszcie przestaniemy jeździć na basen do Dziwnówka .
  No niestety , to co uzdrowisko do tej pory miało do zaoferowania było dalekie od standardu .
  Więcej kuracjuszy i chętnych do skorzystania z dobrodziejstwa , jakie daje uzdrowisko to liczniejsza załoga a to kolejne miejsca pracy .
  Nie przeszkadzać niech się nowe lepszy tworzy .

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top