niedziela, 22 maj 2022, 21:21

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Kolejne sukcesy gimnazjalistów
Kolejne sukcesy gimnazjalistów

Kolejne sukcesy gimnazjalistów

sobota, 10 stycznia 2015, 22:36 Kategoria: edukacja, POWIAT

Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim co roku osiągają bardzo wysokie lokaty w konkursach. Szczególnie istotne dla nauczycieli i uczniów są konkursy kuratoryjne. Historia szkoły pokazuje jak wielu uczniom kamieńskiego gimnazjum udało się zdobyć tytuł finalisty czy też laureata (szczegółowe dane można odnaleźć na stronie internetowej gimnazjum).

Prestiżowe konkursy kuratoryjne pozwalają młodzieży nie tylko rozwijać pasje i poszerzać wiedzę , niosą też ze sobą wymierne korzyści. Laureaci i finaliści olimpiad przedmiotowych otrzymują z danych zajęć edukacyjnych celującą ocenę roczną . Ponadto laureaci zwolnieni są z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego. Uczniom takim przysługują również preferencje rekrutacyjne do szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku finalistami konkursów przedmiotowych zostali:

z języka polskiego – Karolina Wikło ( kl. III c ) i Alicja Zapłata ( kl. III c ) opiekun Ilona Świderska

z języka angielskiego – Julia Mancewicz ( kl. III c ) opiekun Katarzyna Szymańska

z geografii – Klara Makówka ( kl. III a ) opiekun Sławomir Guzik

z chemii – Bartosz Jordan ( kl. III c ) opiekun Małgorzata Florkowska

z matematyki – Agnieszka Krzysztoń ( kl. III b ) opiekun Małgorzata Tomicka

Warto podkreślić, że jest to największa liczba uczniów z tytułem finalisty konkursu kuratoryjnego w całym powiecie kamieńskim. Uczniowie walczyć będą w lutym o tytuł laureata.

Na uwagę zasługują również wyniki ogólnopolskiego konkursu Olimpus. W tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z języka angielskiego laureatką konkursu została uczennica z klasy III C Julia Mancewicz ( opiekun K. Szymańska ). Julia zdobyła również tytuł laureata z matematyki, podobnie jak jej kolega z klasy Bartosz Jordan ( opiekun Z. Paterczyk ).

Gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.
Publiczne Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim

Kolejne sukcesy gimnazjalistów Reviewed by on . Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim co roku osiągają bardzo wysokie lokaty w konkursach. Szczególnie istotne dla nauczyc Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Kamieniu Pomorskim co roku osiągają bardzo wysokie lokaty w konkursach. Szczególnie istotne dla nauczyc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top