niedziela, 1 październik 2023, 18:23

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jarszewo
Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jarszewo

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jarszewo

środa, 04 lutego 2015, 22:32 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, POWIAT, społeczeństwo

W najbliższy piątek 6 lutego br. o godz. 11.00 na Starym Rynku w Kamieniu Pomorskim odbędzie się uroczystość oficjalnego przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarszewie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Gmina Kamień Pomorski nabyła samochód w ramach projektu „Zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego z funkcją ograniczania stref skażeń dla jednostki OSP w Jarszewie”, współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013. Wsparcia finansowego udzielili także Powszechny Zakład Ubezpieczeń oraz Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie.

Fabrycznie nowy GBARt na podwoziu uterenowionym Renault Midlum, z silnikiem o mocy 295 kM, ze zbiornikiem wodnym o pojemności 3,5 tys. l i wydajności autopompy 2550l/min., został zbudowany przez firmę WISS Wawrzaszek i już na początku stycznia 2015 roku zastąpił wysłużonego GBARt Magirus. Nowy pojazd posiada sześcioosobową modułową kabinę, pneumatyczny maszt oświetleniowy, funkcję ograniczania stref skażeń, działko wodno-pianowe, wyciągarkę linową o uciągu 8 t. W kabinie kierowcy dodatkowo znajduje się 5 mocowań na aparaty do każdego rodzaju butli, w tym jeden w siedzeniu dowódcy, 6 radiostacji Motorola GP-360 oraz 6 latarek kontowych survivor LED, a to wszystko na podeście z ładowarkami zamocowanymi na stałe w pojeździe. Wraz z samochodem strażacy otrzymali 4 butle kompozytowe w pokrowcu Drager, jeden aparat z butlą kompozytową i maską firmy Drager, 4 sygnalizatory bezruchu, agregat prądotwórczy 5,5 kW Honda oraz kamerę termowizyjną firmy Drager. Wartość samochodu wynosi 748 440,00 PLN. Zakup został sfinansowany ze środków:

1. Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, w kwocie 492 897,35 zł;

2. budżetu Gminy Kamień Pomorski, w kwocie: 255.542,65 zł, w tym:

– środki Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w wysokości 70.000,00 zł;

– środki Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń na Życie Spółka Akcyjna w wysokości 70 955,60 zł;

– środki Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń Spółka Akcyjna w wysokości: 100 000,00 zł;

– środki Gminy Kamień Pomorski w wysokości: 14 587,05 zł.

Dodatkowo PZU Życie SA przeznaczyło 29 044, 40 zł na doposażenie samochodu. Firma sfinansowała zakup 2 szt poduszek vetter wysokiego ciśnienia niskiego podnoszenia v18 wraz z osprzętem. Wśród dodatkowego sprzętu znalazł się także zestaw PSP R1 (plecak, deska, szyny Kramera, triage) oraz defibrylator AED firmy Philips. Korzystając z takiego wyposażenia, strażacy z OSP Jarszewo jeszcze lepiej i skutecznej będą mogli wykonywać postawione im cele. Dzięki zakupowi gmina Kamień Pomorski i powiat kamieński są o wiele bezpieczniejsze.
Zapraszamy do udziału w uroczystości!

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Jarszewo Reviewed by on . W najbliższy piątek 6 lutego br. o godz. 11.00 na Starym Rynku w Kamieniu Pomorskim odbędzie się uroczystość oficjalnego przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej W najbliższy piątek 6 lutego br. o godz. 11.00 na Starym Rynku w Kamieniu Pomorskim odbędzie się uroczystość oficjalnego przekazania Ochotniczej Straży Pożarnej Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top