niedziela, 7 sierpień 2022, 17:19

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Świerzno » „Migawki” z ferii zimowych w Świerznie – rok 2015
„Migawki” z ferii zimowych w Świerznie – rok 2015

„Migawki” z ferii zimowych w Świerznie – rok 2015

czwartek, 05 lutego 2015, 16:26 Kategoria: Gmina Świerzno, kultura i sztuka, rozrywka

Nasze ferie zimowe rozpoczęliśmy konkursem plastycznym o tematyce „Zimowe inspiracje” podczas którego dzieci miały możliwość zastosowania dowolnej techniki plastycznej. Tego samego dnia młodzież wytężała swoje umysły udzielając się w rozgrywkach „Rummikub”.

Ponieważ termin ferii „zbiegł się” z Dniem Babci i Dziadka nie mogliśmy zapomnieć o tak bardzo ważnych dla Nas osobach, stąd też pomysł wykonania prezentów w postaci laurek                          i obrazków. Uwieńczeniem tego pracowitego dnia był seans bajkowy na dużym ekranie w „towarzystwie rozrabiających Minionków”.

Kolejny dzień rozpoczął się zajęciami kulinarnymi, aby napełnić „brzuszki – łakomczuszki”. Dzieci samodzielnie przygotowywały dla siebie ciasteczka, które piekły się dość długo, ale widok końcowy dzieciaczków które ze smakiem zajadały swoje wypieki był uwieńczeniem długiego czasu oczekiwania.

No cóż… nadszedł czas pomyśleć o swoim zdrowiu, bo jak wiemy „w zdrowym ciele, zdrowy duch”. Zabawy taneczne z wykorzystaniem konsoli Wii cieszyły się dużym powodzeniem niemalże każdego dnia trwania ferii.

Zdwoiliśmy siły razem z Opiekunką Świetlicy Wiejskiej w Stuchowie – Anią Guster i zorganizowałyśmy wyjazd do kręgielni w ramach środków uzyskanych z Kiermaszu Bożonarodzeniowego. W wycieczce uczestniczyła młodzież zaangażowana w przygotowanie wyżej wspomnianego kiermaszu.

Aby dzieci mogły chwilę odpocząć i wyciszyć się zaprosiliśmy do Nas Panią Bibliotekarz Katarzynę Kapela, która czytała dzieciom mało znane bajki. Następnie bawiliśmy się                                     łamańce językowe i choć było sporo małych dzieci zabawa była przednia. Było dużo śmiechu i zabawy, nawet przybyłe mamy i babcie podjęły wyzwanie i również czytały trudne do wymówienia zdania.

Aby pozostać w świecie bajek zorganizowaliśmy również ze środków pozyskanych z kiermaszu wyjazd do kina na bajkę „Paddington”. Podczas wycieczki nad bezpieczeństwem dzieci czuwały Opiekunki, którym serdecznie dziękujemy za poświęcenie swojego wolnego czasu.

Nie wyobrażamy sobie zakończenia tak ważnego okresu jakim są ferie zimowe bez balu karnawałowego, na którym nie zabrakło zabaw, konkursów oraz słodkiego poczęstunku. Serdecznie dziękuję w imieniu własnym oraz dzieci, osobom zaangażowanym w przygotowanie i realizację powyższego programu „Ferie zimowe 2015”.

 

źródło: Opiekun Świetlicy Wiejskiej w Świerznie

„Migawki” z ferii zimowych w Świerznie – rok 2015 Reviewed by on . Nasze ferie zimowe rozpoczęliśmy konkursem plastycznym o tematyce „Zimowe inspiracje” podczas którego dzieci miały możliwość zastosowania dowolnej techniki plas Nasze ferie zimowe rozpoczęliśmy konkursem plastycznym o tematyce „Zimowe inspiracje” podczas którego dzieci miały możliwość zastosowania dowolnej techniki plas Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top