niedziela, 2 październik 2022, 12:08

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » „Działania wojenne na Ziemi Kamieńskiej w 1945 r.”
„Działania wojenne na Ziemi Kamieńskiej w 1945 r.”

„Działania wojenne na Ziemi Kamieńskiej w 1945 r.”

niedziela, 01 marca 2015, 22:55 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, historia

Rok bieżący jest jubileuszowym rokiem, w którym przypada siedemdziesięciolecie współczesnej polskiej historii Kamienia Pomorskiego. Tegoroczne obchody upamiętniać będą trzy niezmiernie ważne dla powojennego miasta wydarzenia, które miały miejsce w 1945 r. 5 marca tegoż roku Kamień został zdobyty przez żołnierzy Armii Czerwonej i 1 Armii Wojska Polskiego, 23 maja do miasta przybyła grupa operacyjna, kierowana przez Pełnomocnika Rządu na Obwód Kamień i pierwszego polskiego starostę kamieńskiego Władysława Jasińskiego, organizująca polską administrację na Ziemi Kamieńskiej, a 16 września, po ponad czterech wiekach, chrystusowiec ks. Henryk Kulikowski dokonał rekoncyliacji katedry kamieńskiej zapoczątkowując dzieje polskiej parafii w Kamieniu Pomorskim.
Już w najbliższy czwartek przypadać będzie 70. rocznica zdobycia naszego miasta. W ramach jej obchodów Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład Pana Bartosza Suleji ze Szczecińskiej Grupy Archeologii Militarnej „Pomorze” zatytułowany „Działania wojenne na Ziemi Kamieńskiej w 1945 r.”, który odbędzie się 5 marca o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Kamieniu Pomorskim.

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej

„Działania wojenne na Ziemi Kamieńskiej w 1945 r.” Reviewed by on . Rok bieżący jest jubileuszowym rokiem, w którym przypada siedemdziesięciolecie współczesnej polskiej historii Kamienia Pomorskiego. Tegoroczne obchody upamiętni Rok bieżący jest jubileuszowym rokiem, w którym przypada siedemdziesięciolecie współczesnej polskiej historii Kamienia Pomorskiego. Tegoroczne obchody upamiętni Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top