niedziela, 2 październik 2022, 11:12

Strona główna » REGION » Wyróżnienie Szczeciński Żeglarz Roku!
Wyróżnienie Szczeciński Żeglarz Roku!

Wyróżnienie Szczeciński Żeglarz Roku!

niedziela, 01 marca 2015, 13:17 Kategoria: REGION, sport

Tydzień temu, tj. dnia 21.02.2015 r. Zachodniopomorski Okręg Żeglarski uroczyście podsumował sezon 2014. W tym czasie jako TeamBAKISTA braliśmy udział w krótkim zgrupowaniu kondycyjnym w Karkonoszach (bo przecież nie samym żeglarstwem człowiek żyje :). Informacje ze Szczecina dotarły do nas zatem z niewielkim opóźnieniem… Szczecińskim Żeglarzem Roku został kapitan Wojtek „Bolo” Maleika, który m.in. poprowadził „Kapitana Głowackiego” po zwycięstwo w The Tall Ships’ Races 2014. Serdeczne gratulacje! Ja natomiast otrzymałem indywidualne wyróżnienie w tej kategorii (trofeum na załączonej fotografii). To niewątpliwie duży zaszczyt ! Tym bardziej, że organizatorzy podsumowania wygrawerowali na nagrodzie nasz s/y TOMAHAWK, z charakterystycznymi napisami Bakista na foku i grocie 🙂

Tyle tylko, że – co chciałbym mocno podkreślić – traktuję tę nagrodę jako trofeum dla całej załogi Team BAKISTA, z którą miałem przyjemność żeglować regatowo w czasie całego sezonu.
Nie uprawiamy sportu indywidualnego, lecz drużynowy; a nawet najlepszy sternik bez znakomitej załogi nie byłby w stanie rywalizować w regatach o najwyższym poziomie.
Dziękuję zatem przede wszystkim załodze meczowej, do której należą:
– Maciej Gonerko – trymer żagli przednich,
– Adam Laskowski – dziobowy/pitman,
– Marek Prokopiak – dziobowy/trymer żagli przednich/pitman,
– Marcin Zubrzycki – dziobowy/trymer grota,
– Krzysztof Żełudziewicz – trymer grota/pitman.
A także załodze jachtu TOMAHAWK TeamBAKISTA, na którym wywalczyliśmy w tym roku podium w Berlinie, wygraliśmy Regaty Unity Line oraz prestiżową Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie:
– Karina Rostek – trymer baksztagów, taktyk
– Jacek Baryła – trymer żagli przednich,
– Krzysztof Beltrani – pitman,
– Kamil Dudziński – trymer żagli przednich,
– Michał Eichler – pitman,
– Artur Jączkowski – trymer żagli przednich,
– Marek Prokopiak – pitman,
– Bartosz Prokast – pitman,
– Tomasz Tetela – pitman, operator kamer,
– Aleksander Wiraszko – trymer baksztagów, operator kamery,
– Remigiusz Zgrych – trymer grota.

Dziękuję również wszystkim przyjaciołom i sympatykom Teamu, a także
Głównemu Sponsorowi – Spółce HORYZONT.
Jedną ze sztandarowych marek spółki jest doskonale znany nie tylko na polskim rynku sklep żeglarski BAKISTA, z główną bazą w Szczecinie. Oferta sklepu, to kilkadziesiąt tysięcy produktów najlepszych światowych i polskich producentów, (w tym regatowa odzież włoskiej marki SLAM),  atrakcyjne cen i jedyny w swoim rodzaju katalog, który można zamawiać również w sieci (bakista.pl). Spółka jest również jedynym w Polsce przedstawicielem prestiżowych marek jachtów żaglowych Hanse, Dehler, Moody, a także jachtów motorowych: Bella Boats i Fjord.
Partnerami załogi w 2014 r. były również:
– Polish Match Tour (PMT) – pierwszy i jedyny w historii polskiego żeglarstwa cykl regat meczowych rozgrywany od 2007 roku. W sezonie 2014 cykl składa się 6 imprez, rozgrywanych na akwenach województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie, Świnoujściu, Wolinie i Kamieniu Pomorskim. Regaty zaliczane są do rankingu Pucharu Świata ISAF. W 2014r. rozgrywana będzie ósma edycja cyklu. Pierwszy raz w historii cyklu rozegrane zostaną dwie imprezy rangi mistrzowskiej. W lipcu w Świnoujściu odbędą się Mistrzostwa Europy, a we wrześniu w Szczecinie Mistrzostwa Polski w match racingu. Dodatkowo dwie kolejne imprezy w Szczecinie i Kamieniu Pomorskim zostały oficjalnymi kwalifikacjami do Alpari Match Racing Tour – oficjalnych mistrzostw świata.
– Enterprise Logistics – spółka transportowa z siedzibą w Reptowie k/Szczecina;
– Miasto Szczecin – team bierze udział w projekcie „Szczecin_z całego serca polecam. AMBASADOR” promującym markę SZCZECIN FLOATING GARDEN,

Partnerami medialnym załogi są: – ogólnopolski magazyn „ŻAGLE” oraz zagle.com.pl

Wyróżnienie Szczeciński Żeglarz Roku! Reviewed by on . Tydzień temu, tj. dnia 21.02.2015 r. Zachodniopomorski Okręg Żeglarski uroczyście podsumował sezon 2014. W tym czasie jako TeamBAKISTA braliśmy udział w krótkim Tydzień temu, tj. dnia 21.02.2015 r. Zachodniopomorski Okręg Żeglarski uroczyście podsumował sezon 2014. W tym czasie jako TeamBAKISTA braliśmy udział w krótkim Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top