piątek, 2 czerwiec 2023, 21:48

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Odwiedziny w Oddziale dla Dzieci

Odwiedziny w Oddziale dla Dzieci

niedziela, 22 marca 2015, 22:43 Kategoria: edukacja, Gmina Kamień Pomorski

Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu teka, książka tam na ciebie czeka , jest to … BIBLIOTEKA.

Od tej zagadki rozpoczynały się w ostatnich dniach spotkania z dziećmi z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno- Wychowawczego, z Przedszkola nr 2 i z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego, które przybyły do Oddziału dla Dzieci Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kamieniu Pomorskim.

W trakcie lekcji bibliotecznych bibliotekarka wyjaśniła przedszkolakom zasady korzystania z księgozbioru. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić by zapisać się do biblioteki, jak wygląda karta czytelnika, ale też jak książki trafiają na biblioteczne półki, dlaczego są w nich karty i pieczątki. Kolejnym punktem spotkań było obejrzenie bogatego księgozbioru dla najmłodszych. Dzieci były zaskoczone ilością książek. Bibliotekarka przeprowadziła także krótkie pogadanki na temat ulubionych książeczek, urozmaicając rozmowy bajkowymi zagadkami. Następnie bibliotekarka za pomocą teatrzyku Kamishibai, przeczytała opowiadanie „Rower Walentynki”. Dzieci były zachwycone tą nową formą czytania i oglądania bajek.

Spotkania przebiegły w sympatycznej i wesołej atmosferze.

 

Odwiedziny w Oddziale dla Dzieci Reviewed by on . Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu teka, książka tam na ciebie czeka , jest to … BIBLIOTEKA. Od tej zagadki rozpoczynały się w ostatnich dniach spotkania z Dziesięć liter ma to słowo, a na końcu teka, książka tam na ciebie czeka , jest to … BIBLIOTEKA. Od tej zagadki rozpoczynały się w ostatnich dniach spotkania z Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top