niedziela, 1 październik 2023, 16:40

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Kamień Pomorski » Barbara Martensson ponownie wybrana sołtysem podkamieńskiego Grębowa

Barbara Martensson ponownie wybrana sołtysem podkamieńskiego Grębowa

poniedziałek, 30 marca 2015, 23:37 Kategoria: Gmina Kamień Pomorski, społeczeństwo

Obecny okres to czas wyborów na kolejną kadencję sołtysów w poszczególnych sołectwach naszych sześciu gmin powiatu kamieńskiego. W większości mieszkańcy wybrali już takich, a podobne wybory miały miejsce w niedzielę w niewielkim Grębowie, nieopodal Kamienia Pomorskim.

Ta licząca łącznie 89 mieszkańców miejscowość, dziś przyszła w sporej liczbie dorosłych osób będącej w remoncie świetlicy, by w obecności burmistrza Kamienia Pomorskiego, Stanisława Kuryłły, jego zastępcy – Leszka Szeflińskiego oraz sekretarz Gminy – Anny Stanaszek – Kaczor, dokonać wyboru swojego sołtysa na kadencję na lata 2015 – 2019.

Przez ostatnie dwie kadencje sołtysem Sołectwa Grębowo była Barbara Martensson, która powiedziała nam w kuluarach, że jest już trochę zmęczona swoim dotychczasowym „sołtysowaniem”, ale jeśli będzie taka wola mieszkańców, ponownie może nim zostać.

Na funkcję sołtysa zgłoszono tylko jedną kandydaturę, dotychczasowej sołtys. Wcześniej komisyjnie stwierdzono kworum. Wydano łącznie 37 kart, a głosowanie było tajne. Do urny wróciło ich 35 kart. Komisja skrutacyjna stwierdziła ważność głosowania, w którym 29 głosów oddano na kandydatkę, sześć głosów było nieważnych. Martensson bardzo podziękowała za okazane jej zaufanie i przyrzekła godnie reprezentować Sołectwo Grębowo wszem i wobec, pomagać mu i jego mieszkańcom w ich rozwoju i godnym egzystowaniu.

„Problemów jest sporo, sporo też jest do zrobienia, ale liczę, że dzięki wydatnej pomocy mieszkańców naszego sołectwa i przychylności obecnych władz Gminy uda nam się zrealizować wiele. Jak wspomniałam, potrzeb, problemów jest wiele, ale ja ze swej strony będę czyniła starania by było i żyło nam się tutaj jak najnormalniej.” – powiedziała nowa – stara Sołtys.

Przy okazji spotkania podniesiono sprawę budowy świetlicy, co jest jak się okazało, palącym problemem. Co prawda od pewnego czasu mieszkańcy remontują stary budynek na jej potrzeby, ale jak podkreślił burmistrz S. Kuryłło ten trud jest nie wymierny do rzeczywistości. Sugerował też, by świetlicę z prawdziwego zdarzenia wybudować od podstaw, co spotkało się z aprobatą zebranych i starej – nowej sołtys. Obiecał również, że taka powstanie podczas trwania jego obecnej kadencji.

Sołtys dodała również, że jej jednym z priorytetowych zadań będzie należyte zadbanie o drogi na terenie Sołectwa. „Wiele jest i w tej kwestii do zrobienia, ale ja jak zwykle jestem dobrej myśli, bo w gruncie rzeczy jestem z natury optymistką. Udało nam się nie tak dawno zmodernizować tak jak należy drogę dojazdową do Grębowa z trasy Kamień Pomorski – Świerzno, dlaczego by nie mogło tak być z innymi drogami.” – podkreśliła. B. Martensson, której życzymy powodzenia i wytrwałości w dążeniu do celów dla niej i jej Sołectwa.

Obserwator

 

 

Barbara Martensson ponownie wybrana sołtysem podkamieńskiego Grębowa Reviewed by on . Obecny okres to czas wyborów na kolejną kadencję sołtysów w poszczególnych sołectwach naszych sześciu gmin powiatu kamieńskiego. W większości mieszkańcy wybrali Obecny okres to czas wyborów na kolejną kadencję sołtysów w poszczególnych sołectwach naszych sześciu gmin powiatu kamieńskiego. W większości mieszkańcy wybrali Rating: 0

Komentarze (3)

 • Andzelika

  Soltysem ponownie została osoba, która jest bezczelna i zaklamana. Teraz bez oporów mogę się podpisać i powiedzieć na forum, ze tak perfidnej osoby w życiu nie widziałam. Pani sołtys, która nasyla opiekę na ludzi, która nie ma skrupolow zeby zwyzywac kogoś przy dziecku. Oskarżanie ludzi o wszystko co jej nie wyszło też jest jej priorytetem na życie. A co do Pana Burmistrza… Zapomniał Pan o obietnicy danej przed wyborami??? My będziemy Pamiętać o tym przy następnych wyborach.

 • Wojciechowska

  nie bylam, gdyz uwazam iz nasz nowy Burmistrz w sprawie Grebowa dostał pomrocznosci jasnej , lub niestey siegnela go demencja i zapomnial o co walczyło Grebowo przez ostatnie lata przy poparciu radnego Kurłły. zgodnie z mało elegancką prosba Pana Burmistrza Kuryłło abym zrezygnowala z kandydowania na soltysa- zrobiłam to, i jako człowiek szanujacy swoje słowo – nie kandydowałam./ wiedziałam ze bym wygrała/ stracilam tez nadzieje na jakiekolwiek zmiany w Grebowie gdyz wybory były tak przygotowane przez Gmine iz ludzie nie mieli nawet mozliwosci zaglosowac przeciwko tej jedynej kandydatce.

 • Gość

  Dlaczego nie ma komentarza P.Wojciechowskiej.Czyżby Pani się poddała przecież część mieszkańców na Panią liczyło.Na pewno więcej niż mogła Pani się spodziewać.
  Gdyby Pani była na zebraniu i zgłosiła moją kandydaturę na Sołtysa to by były dwie kandydatury.
  I nie wiadomo czy została by sołtysem Pani Basia?

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top