poniedziałek, 2 październik 2023, 07:05

Strona główna » WYDARZENIA » edukacja » Prowadził po alkoholu!

Prowadził po alkoholu!

czwartek, 02 kwietnia 2015, 08:35 Kategoria: edukacja, Gmina Wolin, społeczeństwo

Aby zredukować liczbę takich przypadków w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie wdrożony został już po raz drugi autorki projekt Pracowni Motywacja i Działanie przy współpracy Urzędu Miejskiego w Wolinie „PROWADZĘ BEZ ALKOHOLU”.

Dzięki specjalnie skonstruowanym zajęciom warsztatowym, w których wykorzystywane są ciekawe pomoce dydaktyczne pełnoletni uczniowie III klas mogli w łatwy i efektywny sposób przyswoić przekazywane informacje.

Młodzi ludzie, z których część ma już uprawnienia do prowadzenia samochodu, a pozostali zapewne niedługo je zdobędą, mogli podczas zajęć dowiedzieć się jak nawet niewielkie dawki alkoholu wpływają na zachowanie kierowcy. Tu nie obyło się bez reakcji pełnych zaskoczenia. Dzięki setom z użyciem alkogogli, przy zachowaniu trzeźwego myślenia, mogli oni zobaczyć jak alkohol zaburza widzenie i koordynację ruchów, a co za tym idzie utrudnia wykonanie nawet najprostszych czynności. Uczniowie poznali także konsekwencje prawne związane z jazdą pod wpływem alkoholu.

Z uwagi na fakt, że coraz więcej młodych ludzi jeździ na skuterach czy motorach (szczególnie po zmianach przepisów dotyczących braku konieczności zdobycia dodatkowych uprawnień na prowadzenie motoru o pojemności silnika do 125cm3 dla kierowców posiadających od 3 lat prawo jazdy kat. B.) ważnym punktem warsztatów było także wzbogacenie ich o elementy pierwszej pomocy dla osób w kaskach poszkodowanych w wypadkach drogowych. To cenna wiedza również dla kierowców samochodów, którzy nigdy nie zostaną kierowcami jednośladów.

/MID

Prowadził po alkoholu! Reviewed by on . Aby zredukować liczbę takich przypadków w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie wdrożony został już po raz drugi autorki projekt Pracowni Motywacja Aby zredukować liczbę takich przypadków w murach Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Wolinie wdrożony został już po raz drugi autorki projekt Pracowni Motywacja Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top