wtorek, 6 czerwiec 2023, 12:49

Strona główna » TWOJA GMINA » Gmina Międzyzdroje » Pan Tik Tak w międzyzdrojskiej bibliotece

Pan Tik Tak w międzyzdrojskiej bibliotece

czwartek, 16 kwietnia 2015, 23:39 Kategoria: Gmina Międzyzdroje, kultura i sztuka

Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach miała okazję gościć Andrzeja Marka Grabowskiego, autora książek, tekstów piosenek dla dzieci, scenariuszy filmowych i programów telewizyjnych oraz współzałożyciela dziecięcego zespołu „Fasolki”. Któż z nas nie pamięta piosenek „Kulfon, co z Ciebie wyrośnie?”, „Witaminki” albo „Kropelka złotych marzeń”? Tak, tak autorem tych piosenek jest występujący w telewizji jako Pan Tik Tak lub profesor Ciekawski, Andrzej Marek Grabowski. Na spotkanie, które odbyło się 16 kwietnia 2015 r., zostali zaproszeni uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Międzyzdrojach oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wapnicy.

Andrzej Marek Grabowski na początku swojego wystąpienia porównał bibliotekę do „Zaczarowanego Pałacu”, w którym znajdują się magiczne opowieści. Opowiedział dzieciom historię Kasi, dziewczynki, która bardzo pragnęła mieć psa. Jednak tato Kasi nie lubił psów i nie chciał zgodzić się na przygarnięcie nawet najmniejszego zwierzaka. Kiedy dziewczynka przypadkowo znalazła szczeniaka w śmietniku, przygarnęła go bez zastanowienia. Jak się okazało tata odwiózł psa do schroniska. Z pomocą swojego niezdarnego kuzyna Zdzisia, Kasia odzyskała pieska. Ku zdziwieniu dzieci autor specjalnie nie dokończył opowieści, ponieważ była to historia z jego książki pt. „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”. Tak, tak Jacósia! Chciał, aby uczniowie z zaciekawieniem sięgnęli po książkę i sami poznali dalsze losy Kasi oraz uratowanego pieska. Pisarz wyjaśnił uczniom, jak wygląda prawdziwe studio telewizyjne oraz w jaki sposób są nagrywane programy. Dzieci miały okazję sprawdzić, czy nadają się do prowadzenia programów w telewizji. Musiały powtórzyć szybko wyrażenia, np. : „I cóż, że ze Szwecji” albo „Stół z powyłamywanymi nogami”.

Andrzej Marek Grabowski wytłumaczył dzieciom, że nie mogą poddawać się, kiedy spotka ich niepowodzenie. Muszą próbować nawet po kilka razy, bo tylko ciężką i wytrwałą pracą można coś osiągnąć. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na własne oczy postacie z dzieciństwa swoich rodziców. Nasz gość zaprezentował Kota Budzika, Kulfona i Zająca Poziomkę. Ogromne owacje od dzieci zebrały dwa stwory, Bezkajku i Szefuńcio, nowe postacie z programu dla dzieci „Budzik”. Mali czytelnicy mieli okazję wcielić się w aktorów i odegrać scenki z udziałem potworów. Podczas spotkania uczniowie kupili następujące książki Andrzeja Marka Grabowskiego: „Zając Poziomka”, „Kulfon, co z ciebie wyrośnie?! Przeboje Profesora Ciekawskiego”, „Wojna na Pięknym Brzegu” czy rozchwytywaną „Instrukcję obsługi pieska Jacósia”.

Na zakończenie spotkania można było otrzymać autograf od pisarza, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także obowiązkowo zjeść pyszny tort przedstawiający Kulfona i Zająca Poziomkę. Była to niespodzianka, jaką przygotowaliśmy dla naszego gościa i uczniów.

Dziękujemy Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Międzyzdrojach, który sfinansował spotkanie w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2015 r.

Bibliotekarze

Pan Tik Tak w międzyzdrojskiej bibliotece Reviewed by on . Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach miała okazję gościć Andrzeja Marka Grabowskiego, autora książek, tekstów piosenek dla dzieci, scenariuszy filmowyc Miejska Biblioteka Publiczna w Międzyzdrojach miała okazję gościć Andrzeja Marka Grabowskiego, autora książek, tekstów piosenek dla dzieci, scenariuszy filmowyc Rating: 0

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

scroll to top